Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

SON 9 HAFTANIN PANORAMASIApr 18, 2017 - 10:51am

Geçtiğimiz sezon kadrosundan teknik kadro dahil 16 futbolcusu ile yollarını ayıran Anadoluspor yönetimi sezon öncesi idmanlar başlamadan yoğun bir çalışma programına girerek adeta yeniden yapılandı. 
Giden futbolculara güle güle, gelenlere de hoşgeldin felsefesinden yola çıkan takımda ilk çözülmesi gereken husus olarak futbolcuların bir birlerine alışması oldu.
Bu anlamda sezon öncesi hazırlık programı gereği yapılan maçlar ve Gold Coast'da organize edilen hazırlık kampı sonucunda oluşturulan kadro ile sezonun ilk karşılaşması olan Melbourne Knights maçına çıkıldı.
2-1 kaybedilen maçı, 90+8'de kaleci Michael Weier'in mucize kafası kurtardı ve maçtan bir puanla çıkıldı.
İkinci hafta deplasmanda ligin yeni takımı St Albans ile karşılaşan Anadoluspor, Atilla Ofli'nin ve Liam Boland'ın 2'şer, Daiel Clark'ın 1 golü ile maçı 5-0 gibi açık bir farkla kazandı.
Üçüncü haftada deplasmanda Pascoe Vale ile karşılaşan takımımız baskılı ve atak oynamasına rağmen yakaladığı gol pozisyonlarını değerlendiremeyince sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldı.
Dördüncü hafta takımda bocalamanın başladığını söyleyebiliriz.
Misafir ettiği Bentleigh Greens karşısında James McGarry ve rakibin kendi kalesine attığı golle 2-1 öne geçen Anadoluspor,  maçın son 10 dakikasında affedilmez defansif hataları ile yenilen gollerle karşılaşmayı 3-2 kaybetti.
Beşinci haftada takımdaki moral bozukluğu, oyun disiplininden kopma devam etti. Bentleigh Greens maçındaki hataları devam ettiren takımımız gene aynı sonuçla 3-2 kaybederek sahadan boynu bükük ayrıldı. Maçın golleri Liam Boland ve James McGarry'den geldi.
Altıncı haftayı Anadoluspor'un lige dönüşü olarak kabul edebiliriz. Sahasında misafir ettiği Bullen Lions takımını kontrollü ve baskılı bir oyundan sonra Liam Boland'ın golüyle 1-0 mağlup eden Anadoluspor bir anlamda yaralarını sarmış oldu.
Yedinci haftada zorlu Port Melburne deplasmanına giden Anadoluspor, Nick Hegarty'nin mükemmel golü ile sahadan 1-0 galp ayrıldı.
Maçta Anadoluspor defans hattı yardımlaşarak ve araya adam kaçırmayarak güvenli oynadı. Buna ilave olarak genç kaleci Michael Weier sayısız kurtarışlar yaparak adeta güven tazeledi.
Sekizinci haftada sahası olan ABD'de lider Avondale Heights'i ağırlayan Anadoluspor için duygusal ama bir anlamda onur maçı olan bu karşılaşmada özellikle ilk yarıda kontrollü ve kompakt bir oyun sergileyen takımımız Liam Boland'ın mükemmel kafa golüyle sahadan 1-0 galip ayrılmasını bildi.
Maçta geçen sezonda Anadoluspor'da forma giyen Petar Franjic, Ramazan Tavşancıoğlu, Chris Oldfield, Craigh Carley ve Kristian Trajceski eski takımlarına karşı forma giydiler.
Dokuzuncu haftada ise takımımız son derece zor bir deplasmana gitti. Rakip Anadoluspor'a her zaman ters gelen Heidelberg United idi. 
Maçın başlama düdüğü ile rakibe yüklenen sağlı sollu ataklarla rakibi bunaltan Anadoluspor, Atilla Ofli, Jayden Prasad ve Theo Markelis ile önemli ataklar geliştirerek pozisyon buldu.
Sakatlıktan dönen ve geçen haftaki Avondale Heights maçında yarım devre şans bulan kaliteli krampon Wayne Wallace, bu maçta adeta sahne alarak maçın adamı oldu. 82'nci dakikada ise galibiyet golünü atarak başarısını taçlandırdı.
Sonuç olarak 9 hafta sonunda takımdaki taşları yerine oturduğunu, başta kaleci Michael Weier olmak üzere bekler Dillon Jakubi ve Kris Kioussis minumum hata payı ile oynamaya başladı.
Bana göre takımın en güvenli bölgesi defansın ortasında oynayan Bryan Bran ve Blair Govan oldu. Heidelberg United takımının en tehlikeli oyuncusu olan Kenny Athiu'yu maç boyu kontral eden Bryan Bran, kendisine top göstermedi, tek bir pozisyon vermedi. Partneri Blair Govan gelen tüm toplarda kademeye son derece süratli adeta bıçak gibi girerek tehlikeleri bertaraf etti.
Orta sahada Wayne Wallace ve Daniel Clark dinamo gibi çalışarak orta sahaya dinamizm getirdiler. Özellikle Wayne Wallace top tutarak, ayunu rahatlattı ve kaptan Nick Hegarty'e oyunu organize etme, pozisyon hazırlamada yardımcı oldu.
Atilla Ofli ve Theo Markelis kanatları iyi kullandılar, rakip defansı yıpratarak arkadaşlarını gol yollarında pozisyona soktular.
Şimdi Anadoluspor'un önünde son derece zor bir viraj var.
Önce Sth Melbourne, sonra Oakleigh Cannons ve Green Gully maçlarını az hasarla atlatacak olan Anadoluspor'a en azından finallerde oynama şansı açılacaktır.