Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR DOLU DİZGİN !Apr 18, 2017 - 10:01am

NPL Temsilcimiz Anadolusor, 9 hafta maçında deplasmanda oynadığı rakibi Heidelberg United'ı Wayne Wallace'nin attığı golle 1-0 yenmeyi başardı. Bu galibiyetten sonra puanını 17'ye çıkaran takımımız ilg sıralamasında lider Avondale Heights'in ardından 2'nciliğe yükseldi.
Maça hızlı, atak ve organize başlayan takımımız, 17 dakikada ilk ciddi atağını yaptı. Atila Ofli, sağ kanattan yaptığı koşu neticesi ceza alanına girdiği anda defans baskı yaparak bu önemli fırsatı kullanamadı.
23 dakikada Dan,el Clark'tan aldığı topls ce za alanına giren Theo Markelis bekletmden şutladı ancak netice alınamadı.
35 dakikada Jayden Prasad, sağ kanattan süratle rakip ceza alanına girdi ve şutunu attı. Ancak son anda rakip takım defansına çarpan top kornere çıktı.
39 dakikada Atilla Ofli gene sağ kanattan Heidelberg United ceza alanına girdi ve bekletmeden şutladı ancak bu şutu rakip takım kalecisi plonjon etmeyi başardı.
44 dakikada Atilla Ofli sağ kanattan veza alanına girdi ve rakip defans oyuncusu tarafından düşürüldü. Maçın orta hakemi pozisyona tereddüt etmeden düdüğünü çalarak lehimize penaltıyı verdi.
Atışı kullanan kaptan Nick Hegarty topu üst direğe vurdurunca bu fırsattan sonuç alınamadı.
İkinci yarıda da oyunun kontrolunu elinde tutan rakibimiz, bir an için rakibinin oyun düzenini kabul edince kalesinde tehlikeli ataklar yaşadıysa da tekrar toparlanarak oyunun insiyatifine eline almış oldu.
Maçın son 10 dakikasını domine eden takımımız, Heidelberg United kalesini ablukaya alınca pozisyon bulan taraf oldu.
82 dakikada ise beklenen golüne kavuştu.
Sol kanatta mücadele eden Liam Boland, rakibinden kopardığı topu kafa ile Wayne Wallace'nin bulunduğu yere ortaladı. Wayne Wallace'de bu güzel ortayıkolaylıkla gole çevirerek takımını 1-0 öne geçiren golü attı. 1-0
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını ev sahibi Heidelberg United 5-2 kazanma başarısını gösterdi.
ANADOLUSPOR: MICHAEL WEIER *** DİLLON JAKUBİ *** BRYAN BRAN **** BLAİR GOVAN **** KRİS KİOUSSİS ***DANİEL CLARK **** NİCK HEGARTY *** WAYNE WALLACE **** THEO MARKELİS *** JAYDEN PRASAD ***ATİLLA OFLİ ***
YEDEKLER: GİAN TAPIA, JAYDEN TENNANT, DANNY KİM, KARL BERİCEVİC, LİAM BOLAND.
BEST: BRYAN BRAN, BLAİR GOVAN, DANİEL CLARK, WAYNE WALLACE