Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

AFL'DE BU SEZON FARKLI OLACAKApr 10, 2017 - 11:40am

ALF'de üçüncü hafta maçları tamamlandığında, Sonuçların bize bu sezonun son derece çekişmeli geçeceği ve sürprizlere açık olduğunu gösteriyor.
Sezona hızlı 3'er galibiyet ile tabanca gibi başlayan Adelaide, Richmond ve Geelong aldığı sonuçlarla dikkatleri üzerlerine çektiler.
2'şer galibiyetle sezona başlayan Port Adelaide, GWS Giant, West Coast Eagles ve Essendon takımları ilk 8 için adaylıklarını şimdiden ilan ettiler gibi.
Bunun yanısıra, hiç galibiyet alamayan North Melbourne ve Sydney ortaya koydukları performansla hayal kırıklığı yarattılar.
Son senelerde şampiyonluğa ipotek koyan, AFL'nin tartışmasız en iyi takımı olan Hawthorn'un Gold Coast Suns takımına 86 puan farkla yenilmesi AFL ve Hawthorn camiası içinde büyük üzüntü yarattı.
Özellikle yıllarca sosyal medyada takımlarının başarılarında boy gösteren Hawthorn'lu dostlarımın üzerlerine bu günlerde nedense üzerlerine ölü toprağı serilmiş olacak ki, sesleri solukları çıkmıyor.
Aslında bu hafta Carlton yenilgisi ile sesi ve soluğu tıkanan biz Essendon taraftarlarının da durumu pek parlak değil.
Telefonuma ve sosyal medya hesaplarıma gelen taziye mesajlarının çokluğuna bakılırsa, Carlton'lu dostlarımla geçen senelerden kalan bir husümetin olduğunu görünüyor.
Tarihi MCG Stadında 48 bin 022 futbolseverin izlediği ve şiddetli yağmur altında oynanan müthiş maçta, Carlton ortaya koyduğu performansla maçı hak etti diyorum.
Özellikle ıslak zeminde top kontrolünün son derece zor olduğu saha şartlarında Carlton'lu oyuncuların  Essendon'lu oyunculara oranla daha kuvvetli ve istekli oldukları gözlemlendi.
Maçın dikkat çeken oyuncuları olarak Carlton takımından, Murphy, Gibbs, White, Plowman, Curnow, Chipps ve Docherty'i, Essendon'dan ise Watson, Hurley, Heppell, Goddard, Parish, Merret ve Kelly'i gösterebiliriz.
Her topun başına en az 3-4 Carlton'lu oyuncunun koştuğu, mücadele ettiği maçtan 15 puan farkla galip çıkan Carlton'u tebrik etmekten başka seçeneğimin olmadığını itiraf etmeliyim.

Sydney Swans 79
Collingwood   80

North Melbourne 67
GWS Giants      109

Richmond    76
West Coast Eagles 65

Geelong 126
Melbourne 76

Port Adelaide 83
Adelaide     100

Fremantle  89
Western Bulldogs 73

St Kilda 107
Brisbane 76

Carlton 57
Essendon 42

Gold CoastSuns 139
Hawthorn 53