Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR LİDERİ DEVİRDİApr 9, 2017 - 1:17pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor 8 hafta maçında lider Avondale Heights takımını sahası olan ABD Stadında ağırladı.
Maça atak ve istekli başlayan takımımız kanatları da iyi kullanarak kuvvetli rakibinin ceza alanına yerleşti.
Nitekim 11 dakikada sağ kanattan kaptan Nick Hegarty ile atağa kalkan takımımız, Nick Hegarty'nin mükemmel ortasında beklediği gole kavuştu.
Ceza sahasına sür'atle dalan takımın fırsatçı gol ümidi Liam Boland son derece sert bir kafa vuruşu ile kaleci Chris Oldfield'i nağlup etmeyi başararak takımını 1-0 öne geçirdi. 1-0
Golden sonra da disiplinli ve güzel oyununu sürdüren takımımız, sağ kanattan Jayden Prasad, sol kanattan ise Theo Markelis ile soldan Avondale kalesini ablukaya aldı.
İlk 45 dakikayı önde bitiren Anadoluspor, ikinci yarıya da defans güvenliğini elinde tutarak başladı.
Maçın son yarım saatinde rakip takım Avondale Heights özellikle kaptanları Massimo Murdocca'nın organizesi ile kontrolu eline alarak oyunu Anadoluspor ceza alanına yıktı.
Ancak gününde olan Anadoluspor kalecisi Michael Weier ve önünde oynayan defans 4'lüsü gelişen atakları savuşturarak kalesinde gol tehlikesi yaşamadı.
80 dakikada sol kanattan ceza alanımıza giren rakip takım sol kanat oyuncusuna yapılan müdahaleyi maçın orta hakemi penaltı olarak değerlendirdi. Atışı kullanan Avondale Heights oyuncusu üst direği nişanlayında bu önemli fırsatı değerlendirememiş oldu ve maç 1-0 Anadoluspor'un galibiyetti ile sonuçlandı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçında ise sahadan 2-1 önde ayrılan Anadoluspor 20 yaş altı takımı hanesine bir 3 puan daha yazdırmasını bildi.
MİNİ YORUM
Oynadığı NPL'de son 6 ve 7'nci haftaları galibiyetle kapatan Anadoluspor, lider Avondale Heights ile oynayacağı bu önemli maça moralle başlayacağını geçen hafta www.melbournefutbol.com ve Turkısh report Weekly'de çıkan ki yazımda belirtmiştim.
Nitekim öyle oldu ve büyük bir mücadele örneği gösteren Anadoluspor, maçtan 1-0 galip ayrılarak altın değerinde 3 puanı kar hanesine yazdırdı.
Sağbek Ersin Kaya'nın sakatlanması ile ilk 11'de başlayan Dillon Jakubi, bu fırsatı iyi değerlendirerek teknik heyeti sevindirdi.
Kalede Michael Weier, formunu devam ettirerek güzel bir 90 dakika geçirdi. Defansın ortasında oynayan Bryan Bran ve Blair Govan mükemmel bir uyum içinde oynadılar ve galibiyette büyük pay sahibi oldular.
Orta sahada kaptan Nick Hegarty ve James McGarry takımı sırtladılar. Özellikle Nick Hegarty'nin Liam Boland'a verdiği gollük pas hafızalara yazıldı.
Sonuç olarak bu önemli maçı kazanan Anadoluspor, lig sıralamasında puanını 14'e çıkartarak öz güvenini yakalamış oldu.
ANADOLUSPOR: MICHAEL WEİER *** DİLLON JAKUBİ **** BRYAN BRAN **** BLAİR GOVAN **** KRİS KİOUSSİS *** DANİEL CLARK *** NİCK HEGARTY **** THEO MARKELİS *** JAMES MCGARRY *** LİAM BOLAND **** JAYSEN PRASAD ***
YEDEKLER: GIAN TAPIA, ATİLLA OFLİ**, WAYNE EALLACE**, KARL BERİCEVİC, DANNY KİM.
BEST: MİCHAEL WEİER, NİCK HEGARTY. LIAM BOLAND, DİLLON JAKUBI, BRYAN BRAN, BLAİR GOVAN