Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FUTBOLCUNUN CENAZE NAMAZI KILINMAZ !Apr 2, 2017 - 12:41am

Türkiye'de spor yorumculuğu yapan yüzlercesi arasında ciddiye aldığım kişilerin başında Beşiktaş'ın eski sportif manejeri, şimdiki spor yorumcusu Sinan Engin gelir.
Çalıştığı kanalda yaptığı bir programda futbolcular ve transferleri konusunda yaptığı bir yorumunda " Hangi takımda olursa olsun futbolcunun cenaze namazı kılınmaz "demişti.
İlk önce insanın kulağına son derece tuhaf gelen bu yorum, eğer futbolla biraz haşır neşirsen, bir kulüpte futbolcularla yakın temas bulunuyorsan ve biraz düşünürsen hiç te yanlış gelmiyor insana.
Bu anlamda futbolcuların bir çoğunun transfer sezonu açılınca kafaları içinde 40 tilkinin gezindiğini, kuyruklarının da asla bir birine değmediğine şahit olmuşumdur.
Geçtiğim sezon NPL Temsilcimiz Anadoluspor, transfer sezonunu hayli hareketli geçirdi.
Bir çok futbolcu takımdan ayrılırken, yeni heyecanlar arayan, futbol kariyerine Melbourne'da devam etmek bir çok futbolcu da ABD Stadının büyülü atmosferini solumak için geldi.
Yeni sezon başlarken de Anadoluspor camiası olarak, gidene " güle güle", gelene de " Hoşgeldin" anlayışı ile çalışmalara başlandı.

8 Nisan Cumartesi akşamı Anadoluspor'un sahası olan ABD Stadı, büyük bir maça sahne olacak.
Rakip takımın lig lideri olmasının yanı sıra, kadrosunda geçen sezon Anadoluspor'da forma giymiş 5 futbolcunun forma giyiyor olması son derece ilginç.
Kaleci Chris Oldfield, Ramazan Tavşancıoğlu, Petar Franjic, Craig Carley ve son transfer Kristian Trajceski'nin Cumartesi akşamı ABD Stadının çimlerine çıkarken ki yaşayacakları duygu mutlaka bir başka olacaktır.

Özellikle Chris Oldfield'in bu tesislerde beş sezon geçirmiş olması, en büyük başarıları ve hayal kırıklıklarını bu stadın mükemmel çimleri ve modern soyunma odalarında yaşamış olması onu diğer takım arkadaşlarına oranla daha duygusal yapacaktır.
Örneğin vatandaşı kaptan Nick Hegarty ile 5 yılda ortalama 160 maç ve 450 idmana çıkan Chris Oldfield, kafasında bütün bu hatıralarla duygularını bastırmaya, profesyonelliğin gereğini yapmaya çalışacaktır.
İşte bunun için bu maçı izlemek, biz futbol hastaları için adrenalin duygusunun maksimuma ulaştığı nokta olacaktır.
Üç ihtimalli geçeceğine inandığım maçta rakip takımdan kaleci Chris Oldfield, Ramazan Tavşancıoğlu ve Germano, Anadoluspor'dan kaptan Nick Hegarty, Bryan Bran, James McGarry, Liam Boland ve Atilla Ofli'yi izlemek biz futbol severler için futbol ziyafeti olacaktır.

Bülent Yöntem