Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

KRİSTİAN TRAJCESKİ AVONDALE'YE GİTTİMar 30, 2017 - 6:34pm

Anadoluspor'lu genç yıldız Kristian Trajceski, ara transferden yararlanarak NPL Takımlarından Avondale Heights takımına transfer oldu.
Anadoluspor 16 yaş altı yıldız takımında kendisini göstererek, 20 yaş altı takımına seçilen Kristian Trajceski, orada da ortaya koyduğu etkileyici performansla A takıma kadar yükselmişti.
A takım seviyesinde 2016 sezonunda 22 lig maçında çeşitli aralıklarla forma şansı bulan genç yetenek Kristian Trajceski, geçen sezon Anadoluspor forması altında ümit vaad eden genç oyuncular yarışmasına girmiş yarışma sonunda "PS4 Player Pathway Award" ödülünü kazanarak Avustralya A ligi takımlarından Sydney FC'nin genç takımına girmeye hak kazanmıştı.
Ancak genç yıldız Sydney FC takımının kendisine yaptığı 1 yıllık genç takımda oynama teklifi menejerinin de kararına uyarak Avrupa'da futbol oynama fırsatını kaçırmamak adına kabul etmemiş, Anadoluspor'da kalarak NPL'de oynayıp kendini gösterme yolunu tercih etmiştir.
NPL 2017 sezonun ilk maçı olan Melbourne Knights ve daha sonraki  karşılaşmasında teknik heyetin dikkatini çekemeyen Trajceski, sadece Anadoluspor'un FFA Kupasımnda Langwarrin ile oynanan maçta yedek soyunmuştu.

MİNİ YORUM
İlk kez Anadoluspor 20 yaş altı takımında tanıdığım Kristian Trajceski, son derece sakin kişiliği ile dikkatimi çekmişti.
Forma giydiği maçlarda teknik kapasitesinin yüksekliği, yürür gibi adam eksiltmesini ve attığı güzel golleri ekleyince onu kafamdaki favori futbolcular listesine almıştım.
Bana göre bütün teknik özelliklerinin yanısıra genç yıldızın en büyük handikapının fiziki yetersizliği olduğunu ve kuvvetlenmesi gerektiğini söylemeliyim.
Sezon öncesi çalışmalarda bu görüşümü antremanlarını sürekli olarak izleyen babası Jordan Trajceski ile paylaşmış, ona da anlatmıştım.
Özellikle final özelliği olan maçlarda yerde kaldığı süre, oyunda kaldığı zamandan hep fazla olmuştur.
Fizik gücü fazla olan takımların, kuvvetli ve büyük cüsseli oyuncuları karşısında birebir mücadelede ciddi oranda zorlanan genç oyuncunun kuvvetlenip daha çok ayakta kalmasının kendisi açısından yararlı olacağını düşünüyorum.
Sonuç olarak Kristian Trajceski gibi yaşı daha 17-18 olup ümit vaad eden oyuncuların yedek kaldıkları veya kadroya giremedikleri anlarda daha çok çalışmaları, eksiklerini gidermeleri ve daha gerçekçi olarak sıralarını beklemeleri gerekmektedir.
Bu tür tecrübesiz ve genç futbolcu adayları önce formasını giydiği takımların başarılarından çok kendi kariyerlerini öncelikle düşünürlerse nerede oynarlarsa oynasınlar, kalıcı başarıyı görmeleri mümkün olmayacaktır.
Bu anlamda bana göre Kristian Trajceski'ye 3 yıl süre ile verilen nazari ve pratik futbol eğitimi ile  medikal destek, kulübüm olan Anadoluspor için hayal kırıklığı olmuştur.
Kendisine bundan sonraki futbol yaşantısı için başarılar diliyorum.

Foto:Mark Avellino