Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR HAKAN ŞÜKÜR HİKAYESİMar 28, 2017 - 6:12pm

İlk kez Güney Kore'de yapılan 2002 Dünya Kupası organizasyonuna katılma şansına sahip olmuştum.
Orada kaldığımız 2 hafta süsesince Brezilya, Kosta Rika ve Çin Halk Cumhuriyeti maçlarını izlemiş, bir çok unutulmaz etkinliğe katılmıştık.
Bunlardan bizlere göre en unutulmazı T.C Kore Büyükelçiliği'nin Türk Spor Medya menuplarına ve Milli Takım Yöneticilerinin onuruna verdiği resepsiyona katılmamız olmuştu.
Bu resepsiyonda SBS Türkçe Bölümü yetkilisi sevgili Tanju Yenisey, Turkish Report Weekly spor sorumlusu olarak bendeniz ile sevgili dostlarımız Rahmi Yılmaz, Turgay Bayraklı, Engin Bozkurt ve Cemal Zadil, hatırlayabildiğim kadarıyla, başta eski bakanlardan İsmet Sezgin, Federasyon başkanı Haluk Ulusoy,  eski futbolculardan Rasim Kara, Güvenç Kurtar, Apdullah Çevrim, Giray Bulak, spor yazarları ve TV yorumcularından İlker Yasin ve Erman Toroğlu ile tanışma ve sohbet etme imkanımız olmuştu.
Doğal olarak Türk spor camiası ve sporcular hakkında en son haber ve yorumları onlardan almıştık.
Daha sonra Kore Hava Yollarının iç hatlar seferinde Milli futbolcu kadrosu ile aynı salonda beraber kalma fırsatı doğunca, başta Hakan Şükür ve diğer millilerle tanışma, fotoğraf çekme, muhabbet etme fırsatımız olmuştu.
İşte tam o dönem, Türk medya mensuplarından Hakan Şükür'ün son derece dindar bir kişiliği olduğunu hatta o yıllar tüm politikacıların ve büyük iş adamlarının sempati duyduğu bir cemaate katıldığını, futbolcular üzerinde ne kadar etkili olduğunu, sözünü nasıl dinlettiğini tüm detayı ile öğrenmiş olduk.
Milli Takım programını bozup etrafına topladığı futbolcularla Seul'ün tek camisine toplu namaza gittiklerini, namaza gitmeyi istemeyen İlhan Mansız'ı başta Emre Belezoğlu, Hasan Şaş ve Bülent Korkmaz'ın Şenol Güneş'e baskı yapıp nasıl dışladıklarını ilk ağızdan öğrendik.
Bütün bu olaylar olurken, maçlarda inanılmaz goller kaçıran Hakan Şükür'e Türkiye'den gelen bir kısım seyircinin koro halinde küfür ederek hakaretler etmesini, ancak Japonya'da Senegal'e karşı gol atan İlhan Mansız'ı bağırlarına basmalarını anlamak zor değildi.
Sonuçta Hakan Şükür'ün bu günlere boşuna gelmediğini anlamak zor değil.
Hakan Şükür, gönülden bağlı olduğu cemaatin bugün bir terör örgütü olarak ilan edileceğini, cemaate bağlı olanların ise vatan hayini olarak suçlanacağını nereden bilecekti.
Hayat bu!!  nelere gebe değil mi?