Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DAN ÇOK ÖNEMLİ 3 PUANMar 26, 2017 - 7:01pm

Fotoğraflar: Teyfik Başer
NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 6'ncı hafta karşılaşmasında sahası olan ABD Stadında Bulleen Lions'u konuk etti. 
Maça atak ve orgaize başlayan Anadoluspor, kaptan Nick Hegarty ile soldan, yıldız futbolcusu Atilla Ofli ile sağ kanattan etkili ortalarla etkili oldu.
33 dakikada Kaptan Nick Hegarty, sağ kanattan kaptığı topla korner noktasına yakın yerden rakip ceza alanı içine mükemmel bir orta attı.
Bulleen Lions kalecisi ve defans elemanlarından daha yükseğe kafaya çıkan Anadoluspor'un gol ümidi Liam Boland, nefis vurarak meşin yuvarlağı kalecinin uzanamayacağı köşeden rakip takım ağları ile buluşturdu. 1-0
İlk yarıyı 1-0 önde kapatan takımımız, ikinci yarıya da atak ve baskılı başladı. Özellikle kanatları iyi kullanan Anadoluspor, orta sahadan Daniel Clark ve James McGarry'nin etkili bindirmeleri ile rakip takım Bulleen Lions karşısında etkili oldu.
Maçın sonlarına doğru Bulleen Lions kalesini ablukaya alan Anadoluspor'un başarılı orta saha oyuncusu Daniel Clark'ın yaklaşık 20 metreden vurduğu top üst direkte patlayarak geri geldi.
Dönen topu yakalayan Atilla Ofli'nin tehlikeli ortasından da sonuç çıkmayınca takımımız bu önemli maçı 1-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.
Bu arada rakip takımın kalemizde tehlikeli olduğu anlarda ise defans hattı ve özellikle kaleci Michael Weier başarılı olarak bu önemli galibiyette büyük rol sahibi oldular.
Son 2 hafta sakat olduğu için oynayamayan Wayne Wallace ikinci yarıda oyuna dahil oldu.
Alınan bu galibiyetle puanını 8'e çıkaran takımımız, lig sıralamasında 7'nci sırada bulunuyor.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçı 1-1 berabere sonuçlandı.
7 puanla lig sıralamasında 9'ncu olan Anadoluspor 20 yaş altı takımının, şimdiye kadar 2 galibiyeti, 3 malubiyeti ve bir beraberliği bulunuyor.

ANADOLUSPOR:
MİCHAEL WEİER *** ERSİN KAYA ** BRYAN BRAN ** BLAİR GOVAN ** KRİS KİOUSSİS ** NİCK HEGARTY *** JAMES MCGARRY ** JAYSEN PRASAD **
ATİLLA OFLİ *** DANİEL CLARK *** LİAM BOLAND ***

YEDEKLER:
GİAN TAPİA(KALECİ) WAYNE WALLACE, THEO MARKELİS, DİLLON JAKUBİ, DANNY KİM

BEST: MİCHAEL WEİER, NİCK HEGARTY, LİAM BOLAND, ATİLLA OFLİ, DANİEL CLARK