Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR VE CAİRNLEA TÜRKGÜCÜ KARDEŞ KULÜP OLDUJan 13, 2017 - 10:16pm

NPL temsilcimiz Anadoluspor ile Eyalet Ligi temsilcimiz Cairnlea Türkgücü, kendi resmi internet sitelerinde 2017 futbol sezonunda başlamak üzere kardeş kulüp olduklarını futbol camiasına açıkladılar.
Geçtiğimiz haftalarda her iki kulübümüz yönetim kurulları seviyesinde yapmış oldukları toplantıda “Sister Club” kardeş kulüp olma şartlarında tam mutabakata vardılar.
Ortaklık, 4 Şubat 2017 Cumartesi günu Anadoluspor tesislerinde yapacakları “Festival/Family Day” futbol festivalinde saha içi ve saha dışı bir birlerini destekleyeceklerini, bu birlikteliği daha nasıl ileri boyutlara taşıyacaklarını ve bunun için her yolu deneyeceklerini topluma açıklayacak.
Ulusal Premier Lig kriterlerine uygun seçilmiş 9 yaş altı seviyesinden 18 yaş altı seviyesine kadar takımlarda eğitim gören yıldız futbolcular, FFV’den onaylı diplomaya sahip deneyimli antrenörler’in oluşturduğu alt yapı organizasyonuna sahip olan Anadoluspor ile yaklaşık 300 yıldız futbolcusu olan Cairnlea Türkgücü takımının bu ortaklığı Melbourne’da yaşayan Türk toplumu için büyük kazanç olacak.
Yeni sezonun başlaması ile her iki kulüp, bir birlerinin maçlarına giderek destekleme kararı almışlardır.

4 Şubat Cumartesi günü yapılacak bu futbol etkinliğinde her iki takımın yıldız futbolcu anne, babaları, taraftarları, futbolseverler yapılacak yıldız takımlar maçlarını izleyecekler, eğlenecekler ve geleneksel Türk mutfağından örnekleri tadacaklar.
Festivalde ayrıca yıldız takımlar karşılaşmalarına ilaveten her iki kulübün A takımları seviyesinde maç yapılacak,
Her iki kulüp yetkilileri bu önemli güne tüm Toplumunu, taraftarları ve sporseverleri davet etmekte.

KARDEŞ KULÜP NEDİR:
Dünyada bunun bir çok örneği bulunmakta.
Kardeş kulüp anlayışı, genellikle ilk etapta en dikkati çeken husus, oynadığı lig seviyesi yüksek, tesis imkanları ve alt yapıdan A takım seviyesine kadar olan futbolcu profillerinin yüksek standarlarda olan kulüpler ile daha alt liglerde mücadele eden imkanları az olan kulüplerin güçlerini birleştirerek daha çok futbolcu yetiştirme ve üst liglere oyuncu kazandırmaları olarak algılanmalıdır.
Bir anlamda büyük kulüplerde kadroya giremeyen futbolcuların, daha alt liglerde maç oynama şansını yakalaması, kendierini geliştirmeleri ve eksiklerini tamamlamaları olarak da düşünülebilir.
Üst lig takımlardaki deneyimli ve diplomalı alt yapı hocalarının, kardeş kulüplerin alt yapı hocalarını ve oyuncularını yapacakları seminerler ile futbol kliniklerinde eğitmeleri ve onları yetiştirmeleri kardeş kulüp felsefesinde ele alınan bir başka husus olabilmekte.