Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DAN İLK CİDDİ PROVAJan 12, 2017 - 12:32pm

NPL 2017 Sezonuna hazırlanan Anadoluspor, liglerin başlamasına 1 ay kala ilk ciddi provasını deplasmanda Sth Melbourne karşısında yaptı. 30'ar dakikalık 3'er devra halinde oynanan hazırlık maçında ev sahibi takım Sth Melbourne 2'nci devrede Matt Millar'ın ayağından bulduğu golle karşılaşmayı 1-0 kazandı.
Karşılaşmanın ilk 30 dakikalık dilimde rakibini sahasından çıkartmayan Anadoluspor, özellikle sol kanattan yaptığı bindirmelerle sayısız gol pozisyonları üretti. Bunlardan en önemlisinde Theo markelis mükemmel bir gole imza atmasına rağmen gol anlaşılamayan nedenle iptal edildi. İlk devrenin son dakikalarında rakip kaleci ile burun buruna kalan özellikle Liam Boland, Atilla Ofli, Theo Markelis fırsatlardan yararlanamayınca ilk devre golsüz berabere sonuçlandı.
İkinci devrede oyun disiplinini kaybederek orta sahayı rakibe kaptıran takımımız, kalesine yaslanınca Sth Melbourne takımı çok önemli pozisyonlar yakaladı ve bunlardan birini yıldız oyuncuları Matt Millar'ın ayağından gole çevirdi. 1-0
3'ncü devrede oyunu tekrar dengele getiren Anadoluspor, her iki devrede suskun kaptanları Nick hegarty'nin ortaya çıkmasıyla oyunu rakip ceza alanına yıkmayı başardı. Yakalanan bir çok pozisyonu hatcayan Anadoluspor forvet elemanları gol atmaya muaffak olamayınca maçın orta hakemi bitiş düdüğünü çalarak Sth Melbourne takımını 1-0 galip ilan ettİ.
ANADOLUSPOR: Gian Tapia(Kaleci) Ersin Kaya, Kris Kiousses, James McGarry, Daniel Clark, Atilla Ofli, Theo Markelis, Karl Baricevic, Oli Kubilay, Kristian Trajceski, Liam Boland, Nick Hegarty, Dillon Jakubi, Brayan Bran, Adrian Corsi, Michael Weier (Kaleci)
MİNİ YORUM
Wayne Wallace, Blair Govan ve Türkiye'de olan Erdeniz Yıldız'dan yoksun kadrosu ile maça başlayan Anadoluspor, özellikle ilk 30 dakika ve 3'ncü devrenin son 20 dakikasında gösterdiği performans ile galibiyete yakın olan taraftı. Bu tür hazırlık maçlarında sonuçtan çok ortaya konan performans ve eksiklerin tespit edilerek düzeltme yoluna gidilmesi önemlidir. İlk devrede Theo Markelis'in attığı tamamen nizami golün sayılmamıştır.
Maçta oyuncularımızı ortaya koydukları performansı tek tek analiz edersek,
GİAN TAPİA: Yediği golde yapacağı pek bir şey yoktu. Genelde sırıtmadı, defansı ile diyalogu iyidi. Diğer kaleci Michael Weier'e göre bir adım önde.
ERSİN KAYA:Türkiye tecrübesi futbolunu geliştirmiş. Ancak 2'nci devrede rakibini kaçırarak tehlikelere sebiyet verdi. Daha sert ve oyunun içinde olmalı.
KRİS KİOUSSES: Oyunda kaldığı süre içinde iyi işler yaptı. Rakibine yakın oynayarak müdahale imkanı vermedi. Maçın iyilerindendi.
JAMES MCGARRY: Yurt dışından yeni dönen James McGarry henüz hazır görünmedi, ancak kalitesi ile orta alanda pas trafiğini iyi yaptı.
DANİEL CLARK: Takımın lige hazır olan futbolcularından. Orta sahanın solunda defansif yönü ağır basan görevi başarıyla yapacak kalitede.
ATİLLA OFLİ: Lige hazır olan oyunculardan. Kuvvetli, çabuk, çalışkan ve hırslı. Kendisinden çok şey beklenen oyuncuların başında geliyor.
THEO MARKELİS: Geçen sezona oranla kendisini çok geliştirmiş. Hırslı ve gol atmaya aç. Atilla gibi kendisinden çok şey bekleniyor.
KARL BARİSEVİÇ: Çok genç olmasına rağmen kuvvetli ve çabuk fiziği ile defansın aranan ismi olacak.
OLİ KUBİLAY: İlk kez bu denli kuvvetli bir takıma karşı oynadı. Beklenen patlamayı yapamadı. Takımda potansiyeli en yüksek genç oyunculardan.
KRİSTİAN TRAJCESKİ: Oyuna çok iyi başladı ancak sonlara doğru orta sahada kayboldu, etkisiz kaldı. Tekniği çok güçlü olan bu genç futbolcu fiziğini güçlendirip daha çok ayakta kalması gerekiyor.
ADRİAN CORSİ: Çok genç ama çok yetenekli bir futbolcu. Çok çalışıp eksiklerini gidermesi halinde ilerisi için büyük kazanç olacak.
LİAM BOLAND: Maçta yeterince servis alamadı. Hep yalnız kaldı ve rakip defansla tek başına boğuştu. Büyük isim, büyük golcü.
NİCK HEGARTY: Kaptanın kalitesi asla tartışılmaz. Ancak ilk iki devre çizgide kaldı, oyuna katkısı olmadı. Son devrede klasik 10 mumaraya geçince "ben buradayım" dedi ve oyuna katkı sağladı.
DİLLON YAKUPİ: Gerçek yeri kanat olmasına rağmen Brian Govan'ın yokluğunda stoper oynadı. Bekleyip göreceğiz.
BRAYAN BRAN: Maçın en iyisiydi. Haddini bilerek sağlam oynadı. Mevkiinde açık vermedi. Soğuk kanlı oyunu ile topu oyuna olumlu soktu. Defansın güvencesi oldu.