Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR İKİNCİ HAZIRLIK MAÇINDA 2-2 BERABEREDec 14, 2016 - 12:29am

Geçen sezondaki kadrosundan yaklaşık 15 futbolcunun ayrılmasıyla, kalecisinden santraforuna kadar yeniden yapılanan Anadoluspor 2'nci hazırlık maçında geçen sezonun şampiyon takımı Bentleigh Greens ile sahasında 2-2 berabere kaldı.
Geçen hafta Cumartesi günü oynanan Richmond maçına oranla tamamen farklı bir oyun yapısı ve mücadele örneği gösteren Anadoluspor, 30'ar dakikalık 3 devreden oluşan maçta oyun ve futbol olarak mükemmel bir performans ortaya koydu.
Her üç devrede rakibine oranla daha organize ve atak görünen taraf Anadoluspor'du.
Kaptan Nick Hegarty'nin ortasında kafayla topu ağlara gönderen Atilla Ofli'nin golüyle Anadoluspor 1-0 öne geçti.
Golden sonra da ataklarını ve güzel oyununu sürdüren Anadoluspor, ani gelişen bir Bentleigh Greens atağında beraberlik golünü kalesinde görünce skor 1-1 oldu.
Daha sonraki dakikalarda Anadoluspor Dillon Jakupi'nin sert şutuyla skoru 2-1'e taşıdı.
Son devrede Anadoluspor baskılarını arttırdı ve oyunu Bentleigh Green sahasına yıktı.
Sağ kanattan kaptan Nick Hegarty, sol kanattan Daniel Clark'ın ve Kristian Trajceski'nin şutlarında top tam 3 kez rakip direklerden geri döndü.
Maçın bu skorla bitmesi beklenirken son dakikada rakip takım Bentleigh Greens bir penaltı kazanınca maç 2-2 berabere bitti.
MİNİ YORUM
Rakip Bentleigh Greens gibi güçlü ve kaliteli bir takım olunca Anadoluspor takımı da işi ciddiye alınca ortaya mücadele gücü yüksek, bol pozisyonlu ve kaliteli bir karşılaşma çıktı.
3 devrenin sonunda öne çıkan oyuncular olarak Ersin Kaya, genç krampon Karl Barisevic, Blair Govan, Daniel Clark, Dillon Jakupi, Atilla Ofli ve kaptan Nick Hegarty'i sayabiliriz.
Oynanan her iki maçta kadroya yeni katılan kalecilerin performanslarını değerlendirirsek, Gian Tapia'nın Michael Weier'e oranla bir adım daha önde olduğunu görürüz.
Maçta forma giymeyen Liam Boland ve Wayne Wallace'nin yokluğunu da hesaba katarsak 2017 kadrosunun karar vermek için daha çok erken olduğunun bilincinde olarak ligde başarılı olma yolunda olumlu sinyaller verdiğini söyleyebiliriz.