Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

EFENDİ BEŞİKTAŞNov 27, 2016 - 6:59pm

Beşiktaş futbol takımı oyuncularının takım halinde Başakşehir maçı öncesi Vodafone Arena'ya çıkarken taşımış olduğu "Evimize Hoşgeldiniz" pankartı, ve stad ışıklı reklem panolarında akan reklemlar halihazırda çalkantılı olan futbol camiasında çok anlamlı bir mesaj oldu.
Bilindiği üzere, Beşiktaş takımı Vodafone Arena stadının yapım aşamasında maçlarını seyirci kapasitesi ve seyirciye yakınlığı açısından ilk tercih olarak Galatasaray'ın sahası TTArena ve Fenerbahçe'nin sahası olan Ülker Stadında oynamak istemişti.
Ancak gerek Galatasaray, gerek se Fenerbahçe yönetimi kardeş kulüp Beşiktaş'ın bu isteğini geri çevirmişlerdi.
Bunun üzerine Beşiktaş yönetimi 17 bin seyirci kapasitesi olan Başakşehir Fatih Terim Stadında oynama kararı almış, son iki yıl evdeki maçlarını burada oynamıştı.
Bu anlamda Cumartesi akşamı oynanan Başakşehir maçı Beşiktaş takımı için bir anlamda teşekkür karşılaşması oldu.
Geçtiğimiz sezonun en az kart gören, hakem kararlarına en az itiraz eden takımı ünvanını elinde tutan Beşiktaş, sezon öncesi çıkarmış olduğu "Efendi" T-Shirtleri ile bu özelliğini perçinlemişti.