Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

RAMAZAN TAVŞANCIOĞLU AVONDALE HEİGHTS'E TRANSFER OLDUNov 2, 2016 - 8:07pm

Fotoğraf: Graeme Furlong

2017 sezonu itibariyle Avondale Heights takımına transfer olan Ramazan Tavşancıoğlu, Melbournefutbol.com'un 26 Haziran 2016 tarihli sayısında çıkan yazıda  “Burada bulunmaktan çom memnunum, mutluyum. Yönetim bize hem birey, hem de futbolcu olarak saygı gösteriyor ve hakkımızı veriyor. 18 haftayı tamamladık. Şu anda takımın çıkışından, arkadaşlık ortamından, takım olmaktan çok memnunum. İnşallah ilk hedef olarak Docerty Kupasını almak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Sonraki hedefimiz , NPL ligde finallere kalıp Lig kupasını kaldırmak olacak. Daha evvel Sth Melbourne’da kaldırdığım kupayı burada da kaldırmak istiyorum. Takımının form durumu mükemmel çok iyi bir kadromuz var. Şu anda 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Eğer böyle giderse daha 5 yıl Anadoluspor’a hizmet etmek istiyorum” demiş memnuniyetini dile getirmişti.
Ayrıca kadro olarak çok kaliteli oyunculardan oluştuklarını dile getiren tecrübeli oyuncu, her mevkiin hemen hemen alternatifi bulunduğunu, bu avantajın da takımda kadro derinliği yarattığını söylemişti.
Sezon sonunda ise Anadoluspor'un ödül töreninde "Best and Fairest" 2016 sezonunun en iyi futbolcusu ödülü kazanmıştı.
Ayrca Melbourne Türk spor camiası da Ramazan Tavşancığlu'nun yıllar sonra Anadoluspor'a transferininden son derece memnun olmuş, maçlarda tecrübeli futbolcuyu desteklemişti.
Ancak sezon bitiminde bazı futbolcularla yönetimin tasarrufu sonucunda yollar ayrılmış, bazı futbolcular da tercihlerini başka kulüplerden yana kullanmışlardı.
 Bu anlamda Ramazan Tavşancıoğlu kardeşimi sezon sonu itibariyle Anadoluspor'dan bir şekilde ayrılan diğer futbolculardan ayrı tutmak istiyorum. 
Sporseverler çok iyi bilir ki, dünyanın her ülkesinde futbol kulüplerinde antrenörler ve futbolcular gider gelir ama kulüpler daima baki kalır.
Bu son derece doğaldır, ayrıca hepsinin kendine göre haklı sebepleri vardır.
Ve de ayrılan futbolculara neden gittin demek, suçlamak ve yargılamak doğru değildir.
Ancak, bir Anadolusporlu sporsever ve onu seven bir ağabeyi olarak sadece keşke takımda kalsa, Ersin Kaya, Erdeniz Yıldız ve Atilla Ofli gibi Türk çocuklarına ağabeylik etseydi diye düşünebilirim sadece.
Sonuç olarak "herkes mutlu olduğu yerde olmalıdır" felsefesinden yola çıkarak, Sevgili  Ramazan kardeşime bundan sonraki futbol hayatında başarılar diliyorum..