Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

KADIKÖY BARLAR SOKAĞINDA MAÇ KEYFİOct 21, 2016 - 10:01pm

Hafta başı ameliyat sonrası kontrol amacı ile gittiğim doktor’un “normal hayatına dönebilirsin, hatta maça bile gidebilirsin” demesi ile gerçekten hayata döndüğümü itiraf etmeliyim.
Akabinde Çarşamba akşamı oynanan Napoli- Beşiktaş maçını nerede nasıl izleyeceğimin hesaplarını yapmaya başladım.
Şifreli olarak yayınlanan karşılaşmayı, en uygun ortam olan Kadıköy Barlar sokağında izlemenin dayanılmaz hazzını alınan mucizevi galibiyet ile doyasıya tattığımı söylemeliyim.
Kadıköy Barlar sokağını, kendine özgü samimi atmosferi ile Atina’nın Tavernalar bölgesi Plaka’sına benzetebiliriz.
Burası kimsenin kimseyi ayıplamadığı, giydiğinden, yediğinden ve içtiğinden dolayı hesap sormadığı, insanların doya doya güldüğü bir mekan.
Biraz dikkatli incelediğiniz zaman Allahını, Budha’sını, İsa’sını seven ile “Tanrıya inanmıyorum ama bir güç mutlaka var” diyeninin de beraberce gittiği, Led Zeppelin, Deep Purple ve Aşik Veysel dinlediği, en büyük Beşiktaş, Fener ve Cimbom diyebildiği, nefes ile Efes’in arasında en duygusal bağların kurulduğu bir yer.
İmkanı olanın masalarda en pahalı içki ile kalamar kokteyli yediği, olmayanın ise karşı Tekel bayiinden kaptığı birasını Arnavut kaldırımına bağdaş kurarak içtiği, duvarlarında Che Guevara ile Denizlerin bulunduğu, hala “savaşma aşk yap” nostaljisinin yaşandığı mekan “Kadıköy Barlar Sokağı”
Bu sokağın havasını soluyup, oksijenini paylaşan “Bir elinde cımbız, bir elinde ayna, umurunda mı dünya?” deyişine nazire yaparcasına kanayan yara Mezopotamya, ülke gerçekleri ve Musul sorununa seçimle gelip, ülkeyi idare edenlerden daha hassas ve gerçekçi bakanların mekanıdır burası.
İşte bu sokakta Beşiktaşımın Napoli zaferi bana daha da anlamlı, daha da kıymetli geldi.