Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ERSİN KAYA YUVAYA DÖNDÜSep 20, 2016 - 9:22pm

Anadoluspor alt yapısında 2 yıl oynadıktan sonra 2009 sezonunda AIS, Canberra’da bulunan Avustralya Spor Enstitüsü’de seçilen Ersin Kaya, burada 1 yıl burslu okudu ve futbol oynadı.
2011 sezonunda Eyalet Ligi 1’nci küme takımlarından Moreland Zebras’da 2 yıl forma giyen Ersin Kaya, burada şampiyonluk yaşadı.
2012 sezonlarında A lig takımlarından Melbourne City (eski adıyla Melbourne Heart) genç takımında oynadı.
2013 yılında Anadoluspor’da yarım devre forma giydi ve 2014 sezonlarında Türkiye 2’nci lig Beyaz grupta mücadele eden Bayrampaşa takımına transfer oldu.
Burada başarılı olarak A takım formasını sürekli olarak giydi.
2015 sezonunda Süper lig takımlarından Beşiktaş, Bayrampaşa takımını plot takımı yapmasının ardından tüm U21 takımını Bayrampaşa'ya taşıyarak, mevcut kadroyu dağıttı.
Sezonu yarısında Avustralya’ya mecburen dönüş yapan başarılı futbolcu NPL takımlarından Bullen Lions’a transfer olarak sezonu tamamladi.
Şimdi ise eski takımı Anadoluspor’a yeniden dönen 23 yaşındaki başarılı yıldız futbolcu Anadoluspor ile yeni kontrat imzaladı.
Türkiye 2’nci lig gibi son derece zor ve sıkı bir ligde tam bir sezon futbol oynayan Ersin Kaya’nın edindiği tecrübe ve antreman disiplini, doğal olarak yeteneklerini ve futbol vizyonunu geliştirdiğine inanıyorum.
Bu anlamda 2017 futbol sezonu için Ersin Kaya’nın Anadoluspor’a katacağı olumlu katkıları şimdiden görür gibiyim.
Bu transferin kendisi ve Anadoluspor için hayırlı olacağına inancım tamdır.