Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

TERİM'DEN MAÇ ÖNCESİ AÇIKLAMALARSep 5, 2016 - 10:14am

Türkiye Futbol Direktörü Fatih terim, Hırvatistan maçı öncesi rakibi favori gösterirken, milli takımdan kendini aşacak bir oyun beklediğini açıkladı.
Galatasaray Sportif Aş Yöneticisi Levent Nazifoğlu'nun Hakan Balta ve Selçuk İnan'ın milli takıma alınmamalarından dolayı fazla üzülmediğini, hatta bunu bir dinlenme şansı olarak gördüklerini aktardığı sözleri üzerine Terim, "Hırvatistan gibi bir maçla turnuvaya başlıyoruz. Levent ne demiş ne dememiş, uzaktayım. Yakına geldiğimde değerlendiririz. Ümit ediyorum kötü bir şey söylememiştir. Levent'i tanıyorum, onu bir başka maksatla söylemiştir. Açıkçası haberimiz yok. Hepimiz tamamen buradaki maça konsantreyiz. Döndüğümüzde bakalım kimin ne hakkı varsa, hiçkimsenin bizde hakkı kalmaz." ifadelerini kullandı.
Maça taktiksel ve mental açıdan hazır olduklarını söyleyen Terim, "Çekincem, bazı konularda fiziksel olarak oyunculardan bazıları ne kadar idare edebilir. Bu ülkemizin ciddi problemlerinden bir tanesi. Ulusal ligimizde bu yetiyor ama uluslararası seviyede yetmiyor. Aynı özveriyi burada da kullanmak lazım. Sezon başını iyi geçirmeyen arkadaşlarımız var. Bu da zaten isim isim sabit. Bir haftada üzerine fazla koyamayacağımıza göre, sıkıntım orada." diye konuştu.

Hırvatların kendine fazla güvendiği ve Türkiye'ye karşı rahat bir maç çıkaracakları düşüncesine sahip oldukları yorumu üzerine Fatih Terim; "Hırvat takımı kendi evinde, dünya starlarıyla kurulu bir takım. Kendilerine güvenmeleri kadar doğal bir şey yok. Ancak ki; ben de Avrupa Şampiyonası'nda çok beğendiğimi söylemiştim. Şunu unutmayalım ki; biz kötü bir maç oynadık. 1-0 mağlup olduk. İlk gol pozisyonuna da giren bizdik, daha net. Gol olsaydı ne olurdu. Ama Avrupa Şampiyonası bitti, final beklediğimiz, kendimizi yerden yere vurduğumuz Hırvatistan, bizden 1 maç fazla oynadı. Bunu tam düşündünüz mü? Böyle de bir futbol alemi içerisindeyiz. Her şey olabilir. Bugün futbolla ilgili kime sorsanız, bu maçın favorisi Hırvatistan demesi kadar doğal bir şey yok. Gerçekçi bir şey de. Evinde oynuyor. Çok önemli yıldızları var. İtirazımız yok. Ama bu sahada 11'e 11 maç oynandığı gerçeğini değiştirmiyor. Yoksa, maç öncesi kağıt üzerinde kimsenin itiraz edeceği bir şey yok. Kendimizi aşacak bir mücadele bekliyorum. Bazen talihsizlikler oluyor. Sakatlıklar üstüste geliyor. Bazı oyuncular hazırlık dönemini iyi geçirmemişse, sıkıntısı milli takıma yansıyor. Bu doğal. O yüzden özellikle zaten bizden önce UEFA ve Şampiyonlar Ligi oynayan kulüplerimizin çok iyi hazırlanmaları lazım. Bugün kulüplerimiz hangi seviyedeyse, milli takım da aşağı yukarı ona benzer seviyelerdedir. Buna çok dikkat etmeliyiz, etmeliler." ifadelerini kullandı.

"DÜNYA KUPASI'NA KATILIM DAHA ZOR"
Fatih Terim, A Milli Takım'ın gruptaki şansıyla ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"İlk üç maçın çok zorlu olduğu kesin. Eğer burada sıkıntısız geçersek Kosova ve Finlandiya döneminde grubu başka şekle değiştirebiliriz. Burada mağlup olmamız hiçbir şeyi değiştirmez. Uçurumun kenarlarında dolaşmak çok güzel bir şey değil, sonucu iyi olacaksa sorun yok. Avrupa Şampiyonası'na gitmenin önemli bir başarı olduğu gerçeğini kenara koymak lazım. Sanki her zaman tüm turnuvalara giden bir ülkeyiz. Fransa'da gruptan çıkamayınca dünyaların yıkılması gibi bir şey yok. Tarihimiz belli, kazanılanlar kaybedilenler belli. Kazananlarla da kaybedenler belli. Dünya Kupası'na gitmek orada olmak en büyük başarılardan biridir. Dünya Kupası'na katılım daha zor. Her gruptan bir takım çıkıyor, sekiz ikinci mücadele ediyor. Dünya kupasına gittiğiniz zaman daha fazla takım olduğu için gruplarda size çok farklı takımlar geliyor, gruplardan çıkmak ise daha kolay."

Fatih Terim, Hırvat futbolcu Vedran Corluka'nın, Türkiye'nin genç oyuncuları kendilerini göstermek için daha motive olabilir açıklaması ile ilgili olarak, "Corluka tecrübeli bir oyuncudur, yıllarını vermiştir. Görüşleri dikkate alınmalıdır. Aynı fikirdeyim." yorumunu yaptı.