Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ESKİ KURTLAR DÖKTÜRDÜSep 4, 2016 - 1:35pm

Anadoluspor’un efsane futbolcularından İsmail Mırık, Melbourne’un çeşitli takımlarında top koşturmuş emekli futbolcularından oluşturduğu takım olan North City Wolves forması ile her yıl düzenlenen “Thomastown 35 yaş üstü takımlar turnuvasına” katılarak eski futbolculara top koşturma imkanı sağladı.
4 Eylül Pazar sabahı Thomastown Partridge Reserve’de toplanan genç yıldızlar! Hocalari İsmail Mırık’ın maç öncesi taktikleri ile maça konsantre olmaya çalışırken takım resmi almak için sahaya zorlukla yetiştim.
Aralarına aldıkları İsmail Mırık’la kameramın objekifine girip Bülent’in gözüne takılan genç yıldızlardan kimler yoktu ki?
Kalede Kayhan Ekici, defansta sol bek mevkiinde Birlikspor’un efsanelerinden Turab, defansın göbeğinde aslen forvet oyuncusu olan Birlikspor ve Anadoluspor’dan Ali Eraslan, Anadoluspor ve Morwell Falcons’un yıldızı Murat Sevin ve Özgür. Orta sahada Anadoluspor ve Moreland City’den Ozan Kara.
Forvet hattında ise Westmeadows’da parlayan, sonra geldiği Anadoluspor’da efsane futbolcular arasına attığı gollerle giren Tamer Şimşek, Oğuz Uçak, Muzaffer’i sayabiliriz.
Sevgili İsmail Mırık, sabahki maça gelemeyen ama takım içinde olan kaleci Ahmet Çağın, İsmail Hoca, Kamer Şimşek, Metin Sancaktutan ile Erdem Koç’un ilerideki haftalarla takıma katılmaları ile daha da güçleneceklerini söyledi.
Sabahın körü olmasına rağmen yıllar önce astıkları kramponları tekrar giymenin zevkiyle yeşil çimlere basan eski yıldızlar, hafifçe göbek bağlamalarına, yavaşlamalarına rağmen topla yaptıkları hareketlerle adeta “biz ölmedik, hala ayaktayız” diyorlardı.
Özellikle top tekniği, oyunu okuması, verdiği ara pasları ile hala Murat Sevin’in futbolu dudak uçurtuyor.
Murat’a ilave olarak, Ozan Kara, Ali Eraslan ve Erol Kaya’nın da pozitif yaklaşımla hala seyredilir kıvamda olduğunu söyleyebilirim.
Sonuç olarak attıkları öldürücü paslarla, saç baş yolduran kaçırdıkları gollerle, ayaklardan çenelere vuran futbol geyikleri ile dolu bir maç izledim ve çok da zevk aldım.
Sanırım bundan bu yana sık sık genç delikanlıların yanına uğrayacağım.