Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

"1PUANA MEMNUNUM DEMEK YETMEYEBİLİR"Aug 27, 2016 - 12:22pm

Konyaspor antrenörü Aykut Kocaman, 2-2 berabere kaldıkları Beşiktaş maçı için "1 puana memnunum demek yetmeyebilir" dedi
2-2'lik skoru değerlendiren Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "İnsan oğlu böyle, eldekini kaybettiğinde üzülür. Kaybettiğini bulunca da sevinir. Her iki taktım da öne geçti sonra puan kaybetti. Öndeki hallerinden puan getirdiler. 2. yarıdaki oyundan dolayı 1 puana memnunum demek yetmeyebilir. Ama Beşiktaş gibi bir takımdan alınan bir puan için kötü denmez." dedi.

Oyunun gidişatına göre, maçta kırılmalar olduğunu vurgulayan Kocaman, "Maçta ne olursa olsun, başlarda gelen goller beni çok fazla mutlu etmiyor. Ondan sonra bizim takımımız kontrolü kaybediyor. Ondan sonra daha fazla skoru koruma iç güdüsüyle oynuyor. Kağıt üzerinde planladığımız şeylerden vazgeçiyoruz. Geçen sezon Fenerbahçe maçını 2-1 kazanmamıza rağmen bunları yaşamıştık. Oyun düzenimizi biraz değiştiriyor." diye konuştu.

Maçın düşündüklerine yakın seyrettiğini kaydeden Aykut Kocaman, "Maç önce oyuncularla düşündüğümüz şeyler gerçekleşti. Beşiktaş'a karşı 2. yarı baskılı oyunu tercih edecek fizik gücümüz vardı. Takım öne doğru biraz daha basınca oyunu kontrol ettik. Pozisyonlar da bulduk; ancak aradığımız golü bulamadık." ifadelerini kullandı.

Maçın hakemi Cüneyt Çakır'a yönelik sitemde bulunan Atiker Konyaspor teknik patronu, "Geçen hafta da serzenişte de bulunmuştum. Oyuncularla, teknik direktörler eleştiriliyor ama Cüneyt Çakır futbol anlamında ülkemizin en önemli insanı. Ama öbür taraftan, özellikle ilk yarıda bizim gibi hazırlık döneminde gözüküyor. Tabii ki bu art niyetle yapılmadı ama aleyhimize oldu. O da formsuzdu." eleştirilerini yaptı.

"BİZDEN ÇOK DAHA ÖNDELER"
Avrupa Ligi'ndeki mücadele edecekleri rakipleri de değerlendiren Kocaman, "Bu büyük bir tecrübe. Başakşehir ve Osmanlıspor sert maçlar oynadı. Osmanlıspor bunu başardı. Onları tebrik ediyorum. Başakşehir için geçmiş olsun. Shakhtar ile zorlu maçlar oynadılar, şimdi biz karşılaşacağız. Şehre, ne kadar iletiliyor bilmiyorum ama bu tecrübenin değerini bilmek lazım. Başka takımlarla karşılaşacağız. Konyaspor daha organize takımlarla oynayacak. Shakhtar Donetks, belki UEFA Avrupa Ligi'nin 5-6 favori ekiplerinden biri. Gent ve Braga var. Braga bu turnuvada final oynamış bir takım. Geçmişine baktığınızda bizden kat kat üstteler. Gent de Belçika'nın başarılı takımlarından biri. Kolay olmayacak. Kolay olacak gibi gerçek dışı hayaller yaparsak hüsran büyüyor ve bu lige yansıyor. Bunlara, tecrübe maçı olarak bakmamız lazım. Turu istiyoruz, yüzde 100 bunu gerçekleştirmek için çalışacağız. Güç değerlendirmesine baktığımızda bizden çok daha öndeler." ifadeleriyle açıklamalarını bitirdi.