Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CANINIZ SAĞOLSUNAug 25, 2016 - 12:23pm

FFA Kupası 16 tur maçında sahasında A ligi takımlarından Melbourne Victory’i ağırlayan Anadoluspor, 27’nci dakikada rakip takımın kazandığı haksız penaltı golüyle yenilerek kupaya veda etti.
Yaklaşık 3000 futbol severin geldiği maç, atmosfer olarak muhteşemdi.
Evsahibi Anadoluspor yetkilileri yaptığı tıkır tıkır işleyen organizasyonda hem misafir takımın hem de Anadoluspor izleyicilerinin tüm isteklerini yerine getirdi ve onların taktirini aldı.
Soğuk ama futbol oynamaya son derece müsait bir ortamda başlayan maçta ilk 15 dakila takımların orta saha mücadelesi halinde geçti.
27 dakikada Fahid Ben Khalfallah, sol kanattan ceza alanımıza girdiği anda Anadoluspor sağ beki Jeremy Walker’in sol omuzuna hafif bir müdahalesi ile kendini yere bıraktı.
Maçın orta hakemi Shaun Evans tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterdi ve buna ilave olarak, Jeremy Walker’e sarı kart gösterdi.
Atışı yapan Besart Berisha Nick Oldfield’in müdahalesine rağmen topu Anadoluspor fileleriyle buluşturmayı başardı 1-0
Orta sahada daha iyi organize olan takımımız maçı ilk yarının sonuna kadar oyun olarak dengede tutmayı başardı.
İkinci yarıya daha arzulu ve istekli başlayan takımımız, Melbourne Victory takımı karşısında daha üstün oynamaya ve pozisyon üretmeye başladı.
Özellikle sol kanattan kaptan Nick Hegarty’nin getirdiği toplarda Kym Harris ve Tom Cahill son vuruşlarda başarılı olamadılar.
Bunda doğal olarak Victory takımının defansının iyi yer tutması ve diri oynamasının payı büyüktü.
Maçın son uzatma dakikalarında Anadoluspor Kym Harris ile önemli bir pozisyon bulmasına rağmen, attığı şut yan ağlarda kaldı.
Maçın kırılma anında ise maçın hakemi Shaun Evans, maçın önüne geçen bir karar verdi.
Sağ kanattan sür’atle Victory Ceza alanına akan Jeremy Walker, lki Victory defansının arasında kaldı ve ceza alanı içinde indirildi.
Ancak orta hakem devam işareti vererek pozisyona devam kararı verdi.
MİNİ YORUM
NPL Takımı Anadoluspor’un A Ligi takımı Melbourne Victory karşısında ortaya koyduğu performans ABD Stadını dolduran yüzlerce taraftar tarafından beğenildiğini söylemeliyiz.
Özellikle kalemizde pozisyonu çok az olan bir Melbourne Victory takımı izledik.
Bunu Anadoluspor kalecisi Chris Oldfield’in son derece rahat bir maç çıkarmış olmasından söylenebilir.
Victory antrenörü Kevin Muscat’ın maç sonu basın toplantısında “ 1-0 yendik ama ortaya koyduğumuz oyundan asla memnun olmadım” demesi aslında maçı en güzel anlatan yorum oldu.
Ancak maçın orta hakeminin verdiği kararlarla maçın önüne geçtiğini, bir anlamda eyyamcılık yaptığınını söylemeliyiz.
Daha ilk dakikalarda orta alanda basit bir faul hareketinde Petar Franjic’e sarı kart göstererek niyetini açıkça ortaya koyan hakem, ikili mücadelelerde de taktir haklarını hep A
ligi takımı Melbourne Victory lehine kullandı.
Dünyanın hiç bir yerinde rakibin omuzuna bu kadar hafif dokunmaya penaltı verilmez.
Hadi verdin maçın sonunda iki Victory defans elemanının Jeremy Walker’e aynı anda yaptıkları sert harekete de vereceksin.
Sonuç olarak, sahada bir A ligi takımı ciddi olarak kollanmıştır.
Artık bunda yayıncı kuruluşun, FFA’nın ne derece etkisi oldu artık maça gelen 3000 futbol sever karar verecektir.
Sonuç olarak Anadoluspor kulübü, Çarşamba akşamı tarihinin en büyük üst düzey organizasyonuna imza attı.
Anadoluspor’un 2007 yılında Richards Reserve’de başlayan “Büyük Takım” olma mücadelesinde gelinen durumu Çarşamba akşamı taraflı tarafsız tüm futbolseverler gördü.
Bu anlamda artık Anadoluspor, gerek FFV, gerek se FFA nezdinde kendisini ispat etmiş, Victoria’nın en saygın kulüpleri arasına girmiştir.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD, JEREMY WALKER, PETAR FRANJİC, RAMA TAVŞANCIOĞLU, THEO MARKELİS, TOM CAHİLL, DANİEL CLARK, SHANE REXHEPİ, KYM HARRİS, DENİZ YILDIZ, NİCK HEGARTY
YEDEKLER: DANİEL CHABAANİ, JORDAN FRANKEN, KRİSTİAN TRAJCESKİ, LUKE PARİSİ, SAM BENİNATO,

MELBOURNE VİCTORY: LAWRENCE THOMAS, JASON GERİA, NİCHOLAS ANSELL, DANİEL GEORGIEVSKI, LEİGH BROXHAM, BESART BERISHA, JAMES TROISI, OLIVER BOZANIC, FAHID BEN KHALFALLAH, ALAN BARO, JAI INGHAM
YEDEKLER: MITCHEL AUSTIN, RASHID MAHAZI, JAMES DONACHIE, SEBASTİEN PASQUALI, LUCAS SPINELLA