Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR, PORT'DAN SONRA BULLEN'E DE HAYAT VERDİAug 21, 2016 - 9:26pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 26 hafta sonunda sahası olan ABD Stadında oynadığı ligde kalması sadece bu maça bağlı olan Bullen Lions takımına 2-0 yenilerek 2016 futbol sezonunu 6'cı olarak kapattı.
Bu durumda Bullen Lions takımı ligde kalırken, Anadoluspor'da 2016 futbol sezonu NPL final grubunda mücadele etme hakkını elde etmiş oldu.
Anadoluspor ilk final maçını ligi 3'ncü olarak bitiren Sth Melbourne ile Sth Melbourne takımının sahası olan Lake side tesislerinde oynayacak.
Maçın tarihi ve başlama saatiyle ilgili olarak bilgileri FFV bilahare bildirecek.
24 Ağustos Çarşamba akşamı A lig takımlarından Melbourne Victory ile 16 tur maçını yapacak olan Anadoluspor'lu oyuncuların kafalarında bu maç olacak ki, Pazar günü oynanan Bullen Lions maçına konsantre olamadılar ve maçı çok kolay kaybettiler.
Kaleci Chris Oldfield'in cezalı olması nedeniyle ikinci haftada da kaleyi genç eldiven Jordan Franken korudu.
Maça atak başlayan Anadoluspor maçın ilk 15 dakikasında rakip kale önünde önemli fırsatlar yakaladı ancak değerlendiremedi.
Daha sonraki dakikalar oyunda üstünlüğü koyan misafir takım Bullen Lions, özellikle sol kanattan dalga gelmeye başladı.
Nitekim Bullen Lions takımı, 23 dakikada Takanori Nishimoto, 25 dakikada ise Sami Nour'la ile üst üste iki gol bulunca skoru bir anda 2-0'a taşıdı.
Maçın ilk yarısının kalan dakikalarında ve ikinci yarının tümünde taraflar başka gol atma şansını elde edemeyince maç, Bullen Lions takımının 2-0 galibiyeti ile sonuçlandı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını rakip takım Bullen Lions 20 yaş altı takımı 4-1 kazandı.

MİNİ YORUM
Anadoluspor, son iki haftada dağıttığı puanlarla önce Port Melbourne'a sonra Bullen Lions'a  bir anlamda "Hayat Suyu" verdi ve onların ligde kalmasını sağladı.
Ligi 4'ncü sırada bitirme şansını geçen hafta Port Melbourne karşısında aldığı malubiyetle kaybeden Anadoluspor, ligde kalması bu maça bağlı olan Bullen Lions karşısında pek de istekli ve arzulu görünmediler.
Özellikle Çarşamba akşamı oynayacağı FFA Kupası 16 tur müsabakası olan Melbourne Victory maçına konsantre oldukları her halinden belli olan Anadoluspor'lu oyuncular sahanın her alanında rakiplarine oranla isteksiz ve arzusuz bir oyun sergilediler.
Gollerin arka arka geldiği anlarda yaptıkları defansif hataları anlamakta güçlük çektiğimi söylemeliyim.
Sonuç olarak Anadoluspor önce hafta içi FFA Kupasında, hafta sonu da  finallerde mücadele edecek. 
Bu iki maçta alacakları netice tüm Anadoluspor camiasını 2016 sezonu itibariyle ya mutlu edecek, ya da hayal kırıklığı yaratacak.
Her maçın kendine özgü ayrı bir atmosferi ve motivasyonu vardır mantığından hareket edersek, önümüzdeki hafta itibariyle ümitlerimi saklı tutmak istiyorum.
Haydi hayırlısı !!


ANADOLUSPOR: JORDAN FRANKEN* JEREMY WALKER* RAMA TAVŞANCIOĞLU* SHANE REXHEPİ* CHARLİE BEVERLEY* (DANNY DİXON*) DANİEL CLARK* DECLAN GARGREAVES* (KYN HARRİS*) THEO MARKELİS* TOM CAHİLL* (KRİSTİAN TRAJCESKİ*) NİCK HEGARTY* CRAİG CARLEY*