Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

DOSTLUK MAÇI ANADOLU'NUNAug 17, 2016 - 12:54am

2016-17 A Ligi futbol sezonuna hazırlanan Melbourne City takımının hazırlık maçı programi dahilinde gerçekleştirilen karşılaşma ,Anadoluspor'un sahası olan ABD Stadında 16 Ağustos Salı akşamı gerçekleşti.
Genellikle yedek takım ağırlıklı maça başlayan A ligi takımlarından Melbourne City, maçın ilk yarım saatlik bölümünde Anadoluspor'a nazaran daha üstün ve organize bir oyun sergiledi.
Özellikle bu dakikalarda kalecimiz Chris Oldfield, mükemmel reflekslerle gole izin vermedi.
İkinci yarıya Kristian Tarjceski, Danny Chaabani, Kym Harris, Rama Tavşancıoğlu ve Theo Markelis'in yerine Nick Hegarty, Charlie Beverley, Tom Cahill, Declan Hargreaves ve Craig Carley'i alarak başlayan Anadoluspor, orta sahada daha olumlu top yapmaya ve rakibinin üstüne daha çok gitmeye başladı ve oyunda dengeyi kurdu.
Maçın son 10 dakikasında ise sağ bek Jeremy Walker, yerini genç yetenek Sam Beninato'ya bıraktı.
Maçın başladığı gibi bitmesi beklenirken, 87 dakikada oyuna tekrar dahil olan Theo Markelis, ceza yayının 2-3 metre gerisinden mükemmel vurdu ve takımını 1-0 öne geçirdi.
Bu gol de maçın sonunu belirledi.

MİNİ YORUM
Geçtiğimiz Cuma akşamı deplasmanda Port Melbourne'a kaybeden Anadoluspor, camiada büyük hayal kırıklığı yaratmış, NPL'i ilk dört sırada bitirme şansını büyük ölçüde elinden kaçırmıştı.
Bu anlamda hazırlık maçı da olsa Melbourne City karşısında alınan galibiyetin önemi büyük.
Galibiyetin verdiği moral, önümüzdeki Pazar günü oynanacak olan Bullen Lions maçı için büyük moral olacaktır.
Maçta öne çıkan isimler olarak, Chris Oldfield, Shane Rexhepi, Erdeniz Yıldız ve Theo Markelis'i gösterebiliriz.


ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD*** JEREMY WALKER **(SAM BENİNATO**) RAMA TAVŞANCIOĞLU **(CHARLİE BEVERLEY**) SHANE REXHEPİ *** ERDENİZ YILDIZ *** KRİSTİAN TRAJCESKİ**(NİCK HEGARTY **) DANNY CHAABANİ**(TOM CAHİLL**) THEO MARKELİS **(DECLAN HARGREAVES**) DANİEL CLARK*** DANNY DİXON**(CRAİG CARLEY**) KYM HARRİS**