Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DA BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIAug 13, 2016 - 2:10am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 25’nci hafta maçında deplasmanda karşılaştığı rakibi 23 puanlı Port Melbourne’a 1-0 yenilerek büyük hayal kırıklığı yarattı. Bir anlamda da ligi 4’üncü bitirme şansını zora soktu.
Maça rakibine nazaran daha atak bir futbolla başlayan Anadoluspor, sağ kanattan Jeremy Walker’la gelmeye başladı. Ancak sağlı sollu atılan ortalarda ileri uç elemanlarımız yeterince çabuk çoğalamayınca Port Melbourne kalesinde tehlikeli olamadı.
İlk 45 dakika atak görünmesine rağmen yakaladığı gol pozisyonlarını değerlendiremeyen takımımız, soyunma odasına golsüz girdi.
İkinci yarının hemen başında dakikalar 51’i gösterdiği anda, kalemize gönderilen yüksek bir topa çıkp alması gereken kaleci Jordan Franken, yükselip topu bloke edemeyince, topu arkasına kaçırdı.
Topun gelişine düzgün bir kafa vuruşu yapan S.Kelly takımını 1-0 öne geçiren golü kalemiz ağlarına taktı. 1-0
Golden sonra daha da yüreklenen rakip takım Port Melbourne oyuncuları özellikle defans hattı ve orta sahada topa daha istekli basmaya başladı.
Maçın son 20 dakikasında ataklarını arttıran Anadoluspor’da daha sonra Jeremy Walker’in yerine Danny Chabaani, Craig Carley’in yerine Kym Harris, Kristian Trajceski’nin yerine de Sam Beninato girdi.
Ancak kalan dakikalarda yakaldıkları gol pozisyonlardan yararlanamayan Anadoluspor bu önemli maçtan eli boş dönmek zorunda kaldı.
Maçtan evvel oynanan 20 Yaş altı takımlar müsabakasını Anadoluspor 20 Yaş altı takımı 3-1 kazandı.
MİNİ YORUM
Geçtiğimiz hafta rakiplerinin puan kaybetmesinden sonra lig sıralamasında 43 puanla 4’ncü pozisyona geçen Anadoluspor, bütün planlarını kalan iki maçtan alacağı iki galibiyet üzerine kurmuş, çalışmalarını ona göre yapmıştı.
Ancak evdeki hesap çarşıya uymayınca , 43 puanda kalındı.
Durum böyle olunca, rakiplerimiz, Oakleigh Cannons ve Green Gully’nin olası galibiyetleri sonucunda ligin bitmesine bir hafta kala lig 6’ncılığına düşme durumunda kalacağız.
Son hafta maçları bu anlamda son derece önem taşıyacak. 
Rakiplerimizden Green Gully,  South Melbourne deplasmanına gidecek, Oakleigh Cannons ise evinde Nortcote ile oynayacak. 
Geçen hafta Northcote City maçında kaleci Chris Oldfield ve Daniel Clark’ın görmüş oldukları kırmızı kartların olumsuz etkilerini malesef bu maçta gördük.
Genç kaleci Jordan Franken’in 90 dakika boyunca yaptığı tek hata golle sonuçlandı. Kesin alması gereken topu elleri arasından kaçırması golle sonuçlanınca takımda dengeler bozuldu.
Son 3 hafta maçlarında başarılı bir performans ortaya koyan ve orta sahanın sol tarafını mükemmel kapatan Daniel Clark’ın da olmayışı takımı etkiledi.
Yerine oynayan Teo Markelis, bu görevi tam olarak başaramayınca defans ile orta saha arasındaki aralık maç boyu kapanmadı.
İleri uçta oynayan Tom Cahill, Kristian Trajceski ve Craig Carley’de ileride yeterince çoğalıp, adam eksiltemeyince rakip kalede etkili olamadık, rakibi ısıramadık.
Sonuç olarak iyi oynayamadığımız bu maçtan büyük hayal kırıklığı ile ayrılmak zorunda kaldık.
Şimdi yapacağımız tek şey rakiplerimizin tökezlemesi olacak.


ANADOLUSPOR: JORDAN FRANKEN * JEREMY WALKER ** ( DANNY CHABAANİ*) RAMA TAVŞANCIOĞLU ** SHANE REXHEPİ ** CHARLİE BEVERLEY ** DECLAN HARGREAVES * KRİSTİAN TRAJCESKİ* (SAM BENİNATO*) NİCK HEGARTY ** THEO MARKELİS * TOM CAHİLL * CRAİG CARLEY* (KYM HARRİS*)

YEDEKLER: KYM HARRİS, DANNY DİXON, DANNY CHABAANİ, SAM BENİNATO