Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

RIEKERINK:HEDEFİMİZ SON 5 YILDA 4.KUPAAug 12, 2016 - 12:34am

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, 13 Ağustos Cumartesi günü oynanacak Turkcell Süper Kupa 2016 maçı öncesi Türkiye Futbol Federasyonu'nun maç için hazırlanan kitapçığında bir yazı kaleme aldı. Jan Olde Riekerink'in final maçına yönelik düşünceleri şöyle:

"Sevgili Futbolseverler;

Geçtiğimiz sezon Galatasaray, tarihinin en iyisi değildi belki. Ama mevcut şartlar altında, Türkiye Kupası , bizim için çok önemli bir hedefti. Ve Sadece takım olarak değil kulüp halinde tam konsantrasyon sağlayarak kulübümüzün tarihine bir kupa daha kazandırmayı başardık. O gün aslında bugün için de bir adımdı. Maçta son düdük çaldıktan sonraki ilk hedefimiz TFF Süper Kupa oldu.

Bazı kulüplerin büyüklüklerini anlatmanız için fazla söze ihtiyaç duymazsınız. Eğer son beş sezona TFF Süper Kupa maçı ile başlıyorsanız, bu yeteri kadar önemli bir veridir.

Galatasaray teknik direktörü olarak çıkacağım 13. maçta ikinci kez kupa kazanabilme ihtimali de kendi adıma ne kadar büyük bir kulüpte çalıştığımın bir diğer göstergesi. Önümüzde bir büyük fırsat daha var. TFF Süper Kupa’yı son beş yılda dördüncü kez kazanarak yeni sezon öncesinde rakiplerimize önemli bir mesaj vermek, öz güvenimizi sağlamlaştırmak ve tarihe adımızı bir kez daha yazdırmak istiyoruz. Bunun için karşımızda ciddi bir rakip olacağının da farkındayız.

Beşiktaş, 2015-2016 sezonunda şampiyon tamamladığı Spor Toto Süper Lig’de önemli bir performans gösterdi. Tecrübeli bir teknik adam yönetiminde oluşturulan kaliteli oyuncu kadrosuna sahip rakibimize karşı kupayı kazanmak istiyorsak, elimizden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Ağustos ayında iki büyük takım, güzel bir stadyumda, sonunda kupa olan bir maçta karşılaşacak. Futbolseverler için çok iyi bir haber.

Umarım Konya’daki taraftarlar ve ekran başındakiler, içinde yaşanan güzelliklerden ötürü yıllarca hafızalarda yer edecek bir futbol karşılaşmasının parçası olur."