Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ABD STADINDA FİNALLERİ OYNAMA ŞANSI DOĞDUAug 8, 2016 - 11:35pm

NPL’de 8 Ağustos Pazartesi akşamı oynanan 24’ncü hafta maçlarının sonuncusunda Green Gully, deplasmanda kuvvetli rakibi Oakleigh Cannons’u 1-0 yenince lig 4’üncülüğünü hedefleyen 43 puanlı Anadoluspor’un ekmeğine yağ sürmüş oldu.
26 maçlık NPL maratonunun 24’ncü haftası sonunda 1’nci sırada 56 puanla Bentleigh Greens, 2’nci sırada ise 50 puanla Sth Melbourne bulunuyor.
49 puanla ise Heidelberg United takımı 3’ncü sırada.
43 puan ve gol averajı ile 4’üncü olan Anadoluspor’u gene 43 puanla 5’nci sırada Oakleigh Cannons takip ediyor.
6’ncı sırada ise Green Gully yer alıyor.
Düşme hattında ise 19 puanla Richmond, 16 puanla Northcote City ve küme düşmesi kesinleşen Melbourne Victory genç takımı bulunuyor.
Bu duruma göre NPL Temsilcimiz Anadoluspor kalan deplasmanda oynayacağı Port Melbourne ve evinde ağırlayacağı Bullen Lions maçlarından 6 puan çıkardığı taktirde ligi 4’ncü bitirecek ve final grubu mücadelesinde ilk maçını evi olan ABD Stadında oynama hakkı elde edecek ki, şu bu ana kadar sahasında sadece bir maç kaybeden Anadoluspor için büyük avantaj olacak.
Sonuç olarak 2016 sezonu bitimine yakın Anadoluspor, ciddi bir avantaj yakaladı.
Ancak geçen hafta Northcote City maçında kaleci Chris Oldfield’in ve Daniel Clark’ın gördükleri kırmızı kartlar görünen o ki, ilerideki maçlar için dezavantaj olacak.
Özellikle Anadoluspor’da forma giydiği dördüncü yılında geçen haftaya kadar kart görmemiş, her hangi bir olaya karışmamış kaleci Chris Oldfield’in kendisine yapılan ağır faule rağmen, soğuk kanlılığını gösterip o kartı almaması gerekirdi diye düşünüyorum.
Önemli olan dünyada en üst düzey takımlarda bile görünen bu tip sorunların kısa süre içinde halledilmesi ve en az zararla atlatılması gerekiyor. 
Bu anlamda eldeki kadronun bu tür olası problemleri çözecek güçte ve kalitede olduğuna inanıyorum.
Sonuç olarak, NPL ‘de tesisleri, alt yapı organizasyonu, oyuncu topluluğunun kalitesi ile gerek FFV, gerekse FFA ve futbol camiası nezdinde bir marka olan Anadoluspor’un kalan maçları , FFA Kupası ve NPL Final grubu maçlarında adına yakışır paralelde onuru ile mücadele edeceğine inancım sonsuzdur.