Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FFA KUPASINDA TUR ATLAYAN 8 TAKIM BELLİ OLDUAug 2, 2016 - 11:44pm

2016 Futbol sezonu FFA Kupası 32 Raund "Ulusal karşılaşmalar" 27 Temmuz Çarşamba akşamı oynanan dört karşılaşmayla başladı.
Maçların sonucunda Blacktown City, Edgeworth FC, Hume City FC (Anadoluspor) ve  Brisbane Strikers takımları ilk 16'ya girdiler.
2 Ağustos Salı akşami yapılan maçların sonucunda da Green Gully, Western Sydney Wanderers ve Bentleigh Greens takımları ilk 16 takım arasına girmeye hak kazandılar.

GREEN GULLY- CENTRAL COAST MARİNERS

NPL takımlarından Green Gully ile Avustralya A ligi takımlarından Central Coast Mariners arasında oynanan karşılaşmayı kalabalık bir seyirci topluluğu ile beraber izleme olanağı buldum.
Maçın 15 daikasında Blake Powell'in ayağından 1-0 öne geçen Central Coast Mariners takımı 86'ncı dakikaya kadar oyunu rölantiye alarak, bir anlamda kendilerini pek de zorlamayarak oynadı. Yer yer Green Gully atak görünmesine rağmen A ligi ekibi karşısında etkili olamadılar.
Karşılaşmanın böyle biteceği tahmin edilirken Green Gully'nin geliştirdiği ani kontra atakta son vuruşu yapan Daniel Jones skoru 1-1'e taşıdı.
Golden sonra yüreklenen ve ataklarına devam eden Victoria NPL takımı Green Gully 90+2'de golcü oyuncuları Liam Boland'ın ayağından bir gol daha atarak A ligi takımlarından Central Coast Mariners'i FFA Kupasının dışına attı ve kupada ilk 16'lara girmeyi başardı.
Bana göre Central Coast Mariner takımı rakibini ciddiye almadı. 1-0 galip geldikten sonra farkı arttırıp turu garantiye almak yerine top çevirmeyi ve rahat oynamayı tercih edince bunun bedelini çok ağır ödedi.
Özellikle 92'nci dakikada yedikleri golde Liam Boland'ın becerisi kadar, Central Coast Mariner kalecisi İvan Necevski'nin sorumsuzca kalesini terketmesinin  önemi büyüktü.