Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DAN ŞOK YENİLGİJul 16, 2016 - 12:20pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 21 hafta maçını deplasmanda ezeli rakibi Pascoe Vale ile oynadı.
Maça tutuk başlayan Anadoluspor, özellikle orta alanda top tutmakta, oyunu kontrol etmekte zorlandı. Bunda aşırı motive olnuş ev sahibi takımının kuvvetli ve sert baskısının etkisi büyüktü.
Nitekim 16’ncı dakikada defans derinliğinin kaybolduğu anda çekilen şutta kaleci Chris Oldfield’in yumruğu kısa düştüğü anda top demarke vaziyetteki Lucas Santilli’nin önüne düştü. Santilli bu fırsatı kaçırmayarak skoru Pascoe Vale takımı adına 1-0 yaptı.
Golün şaşkınlığını üzerinden atamayan takımımız 2 dakika sonra kalesinde Mattew Lazarides’in sert şutuyla gelen 2’nci golü gördü. 2-0
Geriye kalan dakikalarda Anadoluspor rakip takımı sahasına hapsettiyse de gol atmaya muaffak olamayınca ilk 45 dakikayı 2 farkla yenik kapadı. Bu arada ilk yarının son dakikalarında rakibi ile çarpışan Joseph Franjic’in sağ kolu kırıldı.
İkinci yarıda daha istekli ve arzulu başlayan Anadoluspor, rakip kale önünde pozisyonlar bulmaya, gol aramaya başladı. Bunda oyuna dahil olan orta saha elemanı Declan Hargreaves’in büyük rolü oldu.
İlerleyen dakikalarda teknik heyet, Kristian Trajceski’nin yerine Kym Harris’i, Theo Markelis’in yerine de Danny Dixon’u aldı. Bu değişikliklerden sonra Kym Harris ileri uca, Tom Cahill’i de orta sahaya çekti.
Değişikliklerin etkisi kendini gösterdiği anda Danny Dixon, yakaladığı iki pozisyonda topu kaleciye teslim etti.
78 dakikada gelişen bir atakta rakip kaleye üst üste gollük şutlar atan Anadoluspor, topa ceza alanı dışından son derece sert vuran Kym Harris’in golüyle skoru 2-1’e getirdi.
Maçık kalan dakikalarında ataklarına devam eden takımımız bir gol daha atamayınca bu zorlu deplasmandan başı önünde üzgün ayrılmak zorunda kaldı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı 1-0 kazanma başarısını gösterdi.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD * SHANE REXHEPİ *RAMA TAVŞANCIOĞLU *PETAR FRANCİC * JEREMY WALKER * JOSEPH FRANJİC *(DECLAN HARGREAVES**) KRİSTİAN TRAJCEVSKİ * (KYM HARRİS**) THEO MARKELİS * (DANNY DİXON**) NİCK HEGARTY ** TOM CAHİLL ** CRAİG CARLEY *

BEST:DECLAN HARGREAVES, DANNY DİXON, KYM HARRİS