Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

HER ŞEY PARA MI?Jul 14, 2016 - 9:08am

Tatil dönüşü milli takım kampında birlikte olduğu Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan ve Cenk Tosun, takımla antrenmana çıkarken, İsmail Köybaşı'nın tesislere gitmediği öğrenildi.
Bu durum üzerine Beşiktaş kulübü yetkilileri İsmail Köybaşı'nın menajeri ile temasa geçti ve futbolcunun Fenerbahçe ile anlaşmaya yakın olduğu bilgisini aldı.
Bunun üzerine başkan Fikret Orman, İsmail Köybaşı ile anlaşma yapmayacaklarını bildirerek kendisine kulübe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Takip ettiğim kadarıyla İsmail Köybaşı, 6 yıldır Beşiktaş'ta futbol oynadı. Bunun en az 3 yılını sakat olarak geçirdi.
Kalan 2 yılda da düzenli olarak takım kadrosunda yer alamadı.
Takımın şampiyon olduğu geçen sezon ise antrenör Şenol Güneş sayesinde yükselişe geçti ve milli takıma seçildi.
Sakat olduğu 3 sene zarfında sakatlıkla boğuşurken Beşiktaş kulübü milli futbolcuya sahip çıktı, maaşını aldı ve sözleşmesi asla yönetim tarafından dondurulmadı.

İnsanoğlu balık hafızalıdır, geçmişte yapılanları çabuk unutur misali kendisine yapılan bu vefayı unutup,  geçen sezon başarılı oldu diye Beşiktaş'tan 2 katı para isteyip Fenerbahçe ile anlaştı.
Şimdi Fenerbahçe kulübünün İsmail Köybaşı'ya 900 bin Euro imza parası ödeyeceği, yılda ise 1 milyon 750 bin Euro garanti para ile maç başı 15 bin Euro vereceği öğrenildi.
Sözleşmesi biten her futbolcunun başka takımlarla görüşme yapması normal bir profesyonellik gereğidir.
Ancak insanın geriye bakıp bazı şeylerin farkında olması gerekiyor.
Bu anlamda İsmail Köybaşı'nın, sakatlıkları süresince kendisine sahip çıkan, maddi anlamda madur etmeyen kulübünü de düşünmesi ve  ona olan vefa borcunu ödemesi gerekmez miydi diye düşünüyorum.