Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR EZELİ RAKİBİNİ 3-0 YENDİJul 9, 2016 - 9:21pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor 20 hafta maçını sahası olan ABD Stadında ezeli rakibi "Melbourne Knights" takımı ile yaptı.
Akşam saat 7pm’de oynanması gereken karşılaşma, sahanın ışıklandırma sisteminin yenilenmesi ve yükseltilmesi çalışmaları nedeniyle aynı gün öğleden sonra 3pm’de yapıldı.
Maça atak, hızlı ve organize başlayan Anadoluspor, Daha maçın başlarında golcü oyuncuları Craig Carley’in ayağından 2 mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı.
Daha sonra sırasıyla, Ton Cahill, Nick Hegarty ve Theo Markelis adeta gol kaçırma yarışına girdiler.
Teknik heyet Sth Melbourne maçının on birinde iki değişiklik yaptı.
Sth Melbourne maçında sakatlanan Declan Hargreaves’in yerine Joseph Franjic, sakatlıktan dönen kaptan Nick Hegarty’de Danny Dixon’un yerine ilk onbirde başladı.
Karşılaşmanın ilk 45 dakikasını domine eden takımımız, ilk yarıyı en az 3-4 farkla önde bitirmesi gerekirken golsüz soyunma odasına gitmek zorunda kaldı.
İkinci yarıyada baskılı oyununu sürdüren Anadoluspor, beklenen golüne 59’ncu dakikada kavıştu.
Ceza sahası içinde topla buluşan maçın iyi isimlerinden Tom Cahill, önüne çıkan iki defans adamını mükemmel çalımlarla geçerek, rakip takım kalecisi ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top Anadoluspor’un ilk golü olarak Melbourne Knights fileleriyle buluştu.
Golden sonra oyunun kontrolünü iyice eline alan Anadoluspor, kaptan Nick Hegarty ile kanatlardan, 17 yaşındaki genç Kristian Trajceski ile ortadan akın akın gelmeye başladı.
Nitekim 73’ncü dakikada Nick Hegarty sağ kanattan rakip ceza alanına sür’atle indi, rakibini zarif çalımlarla geçen Nick Hegarty penaltı noktasına deplase olan takımın bir diğer golcü ismi Theo Markelis’e mükemmel bir pas attı.
Bu pası affetmeyen Theo Markelis, rakip takım kalecisinin yanından ağları buldu ve skoru 2-0’a getirdi.
Maçın son çeyreğinde teknik heyet, Craig Carley’in yerine Daniel Clark’ı, Theo Markelis’in yerine Danny Dixon’u ve Shane Rexhepi’nin yerine ise Charlie Beverley’i oyuna dahil etti.
Maçın 87’nci dakikasında iyice disiplinlerini kaybeden Melbourne Knights defansının büyük hatasını affetmeyen maçın iyilerinden Tom Cahill, kaleciyle karşı karşı kalarak, kendisinin 2’nci, takımının 3’ncü golünü atarak maçın sonucunu 3-0 olarak belirleyen isim oldu.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı 6-1 kazanma başarısını gösterdi.
Goller: Kym Harris 2, Sam Beninato 2, Hernan Espindola ve Oliver Kubilay

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD **** SHANE REXHEPİ ***(Charlie Beverley**) RAMA TAVŞANCIOĞLU **** PETAR FRANJİC *** JEREMY WALKER *** NİCK HEGARTY **** JOSEPH FRANJİC *** THEO MARKELİS ***( DANNY DİXON**) KRİSTİAN TRAJCESKİ **** TOM CAHİLL **** CRAİG CARLEY ***( DANİEL CLARK**)

BEST: CHRİS OLDFİELD, TOM CAHİLL, NİCK HEGARTY, RAMA TAVŞANCIOĞLU, KRİSTİAN TRAJCESKİ