Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

NPL'DE AYIN ANTRENÖRÜ 'LOUIE ACEVSKI'Jul 3, 2016 - 12:13pm

Victoria'nın en büyük futbol sitelerinden olan "The Corner Flag" tarafından ayın antrenörü seçilen Louie (Lupce)Acevski ile dostluğum 2009'da başladı.
Anadoluspor'a kaleci olarak Preston Lions kulübünden transfer edilen Louie, efendi ve saygın kişiliği yanısıra, örnek sporculuğu ile Anadoluspor camiasına kendisini hemen kabul ettirdi.
1995-96 sezonunda St Albans Saints kulübünde profesyonel kalecilik kariyerine başlayan Acevski, sırasıyla,
1997-1999'da Preston Lions,
1999-2001 sezonunda Melbourne Knights,
2001-2002 sezonunda Northern Spirits,
2003-2004'te ise A ligi takımlarınab Adelaide City'de eldiven giydi.
2005-2006 sezonunda VPL takımlarından Heidelberg United, ve Preston Lions'da oynadı.
2007-2008 sezonunda ise Çek Cumhuriyeti 1'nci lig takımlarından FK SIAD most takımında eldiven giydi.
2008-2009'da Preston Lions'a tekrar dönen Louie Acevski,
2009-2012 yıllarında Anadoluspor'da forma giydi.
2012 yılında eldivenlerini asan Louie Acevski bu tarihten beri Anadoluspor'un hocalığını yapmakta.

Kaptanlık pazubandı ile 2011- 2012 sezonunda başarılı kalecilik kariyerini sonlandırarak, Anadoluspor'a antrenör olan Louie, Anadoluspor'da oynadığı futbol, kaptanlığı ve saygın kişiliği ile kulüp başkanı Zorlu Kaya'nın güvenini kazanarak hiç bir tecrübesi olmadığı halde takımın sorumluğunu üstüne aldı.
İlk yıllar Louie Acevski'nin hocalığı altında Anadoluspor , Valley Park tesislerinin yetersizliği ve adeta futbolculara beton tesiri yapan saha zemininin kötülüğü nedeni ile beklenen çıkışı yapamadı ancak VPL'de tutunmayı başardı.
Louie Acevski The Corner Flag sitesine verdiği demeçte "Çekilen 5 sancılı ve zorlu yıldan sonra 2014 sezonunda başlayan NPL (Ulusal Premier Lig) standartlarına çekilen kulüp, Victori'anın en modern ve kaliteli tesislerine  kavuştu. Daha sonra 2015 sezonunda NPL ve FFA Kupası Yarı Final oynama başarısını yakalayarak çıkışımız başladı.
2016 sezonunda ise özellikle ara transferlerle takım olma konusunda hayli yol aldık. 12 haftada takıma katılan Tom Cahill, Craig Carley, Daniel Dixon ve Declan Hargreaves, Charlie Beverley ile daha da güçlendik. Bu dört futbolcunun takıma kattığı güç ile kaptan Nick Hegarty, Chris Oldfield, Ramazan Tavşancıoğlu'nun tek başına maç kazanma yetenekleri birleşince ortaya, isteyen, savaşan, yenilgiyi kabul etmeyen bir takım ortaya çıktı. Petar Franjic ise bize yeni transfer gibi geldi. Oynamaya başladıktan sonra takıma kattığı güç ve güvenden çok memnunum" diyen Louie Acevski " Takımda çok miktarda tek başına maç alan, tecrübeli ama  çok ta genç oyuncular var. Önümüzde sekiz maç ve finaller var. İnanıyorum ki, finallerde tüm dengeleri değiştireceğiz."

Yakalanan bu başarıda şüphesiz ki, işlerini profesyonelce yapan teknik heyet ve idari kadronun büyük payı var.
Yardımcı antrenör Zoran Markovski, Takım Direktörü Hakan Doğan, Tüm takımlar Teknik Direktörü Dean Hennessey, Kondüsyoner Cameron Falloon, Fizyoterapist Dr. Johnie Markov ve iki spor analisti ve spor psikoloğu'nun katkıları asla yadsınamaz.

Haftanın en az 4-5 gününü Anadoluspor kulübünde geçiren Louie Acevski, antrenörlüğün sadece futbolculara idman yaptırıp maç oynatmak olmadığına inanan teknik adamlardan. Oyuncuları ile tek tek uğraşmayı, onlarla vakit harcamayı, moralleri, sakatlıkları, kondüsyon durumları ile ilgilenip hem fizik hem de mental olarak onları karşılaşmalara hazırlıyor. Takım formasının oyunculara adaletli verilmesinden yana olduğunu her zaman ifade ediyor, ve bunun için de son derece dikkatli davranıyor.

Ailesi ve 3 kızı ile mutlu bir yaşam süren aile babası Louie Acevski, aynı zamanda başarılı bir inşaat şirketinin yöneticisi. 
Ailesi, işi ve Anadoluspor kulübü ile yaşamında memnun olduğunu söyleyen Louie Acevski özellikle Anadoluspor kulübünde hoca olmaktan gurur duyduğunu belirtiyor.

Başarılar Louie !!