Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR LİDERİ ELİNDEN KAÇIRDIJul 2, 2016 - 9:54am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 19 hafta maçında deplasmanda lig lideri Sth Melbourne takımı ile karşılaştı. Hafta içi idmanında sakatlanan kaptanları Nick Hegarty’den yoksun bir kadro ile sahaya çıkan takımımız, 90 dakika boyunca lig lideri karşısında her iki yarıda da üstün bir futbol sergiledi.
Daha maçın ilk dakikalarında yakalanan ani bir kontra atakta, ileri uç elemanı Craig Carley, kaleci ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda top rakip kalecide kaldı.
34 dakikada takımımız, genç Kristian Trajceski’nin ayağından bir gol kazandı. 1-0
İlk yarının uzatma dakikalarında ev sahibi takım sağ kanattan kalemize atak yaptı. Yapılan ortada top defans elemanımızın eline çarpınca, maçın orta hakemi tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi.
Atışı yapan Sth Melbourne’nin golcü oyuncusu Miloş Lujic, kalecimiz Chris Oldfield’i mağlup edince skor 1-1 berabere oldu.
İkinci yarıya da atak ve istekli başlayan Anadoluspor, sahanın her yerinde rakibe basarak pozisyon aradı. Ancak kanatları kullanmada etkisiz kalan takımımız ortadan dikine oynayarak gol bulmaya çalıştıysa da muaffak olamadı.
78 dakikada Sth Melbourne takımı gene golcü oyuncuları Miloş Lujic ile bir gol daha atınca 2-1 öne geçti.
Yenilen golden sonra hemen topalanan ve saldıran Anadoluspor, 79 dakikada sol kanat hücum oyuncusu Theo Markelis ile beraberliği yakaladı. 2-2
Kalan 10 dakikada taraflar başka gol atma başarısını gösteremeyince bu önemli maç 2-2 berabere sonuçlandı. Bu sonuçtan sonra takımımız puanını 34’e çıkardı. Lider Sth Melbourne’nin puanı ise 44.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını ise Anadoluspor 20 yaş altı takımı 2-1 kazanma başarısını gösterdi.

MAÇIN YORUMU
Sahada ortaya koyduğu agresif ve iyi futbolu ile NPL lideri bir takımı bu kadar mahkum oynatan bir Anadoluspor izledik. Buna ilave olarak, her iki tarafın kaçırdığı inanılmaz goller, seyir zevki , heyecanı ve ortaya konan futbol ile mükemmel bir karşılaşma izledik.
Puanların paylaşıldığı maçta galibiyete yakın taraf şüphesiz ki, Anadoluspor’du. Aslında ilk yarıyı en az 3-4 fakla kapatmalıydık diye düşünüyorum.
Kaptan Nick Hegarty’nin yokluğu Anadoluspor’da takım içi dengeleri bozduğunu, bu yüzden de kanatlarda etkili olamadığını söylemeliyiz. Bu anlamda kaptanın ne derece önemli bir oyuncu olduğunu kaçan galibiyette büyük rol oynadığını kabul etmeliyiz.
Öne çıkan oyuncular olarak başta Tom Cahill’i sayabiliriz. Orta alanı domine eden agresif, atak ve yönlendirici futboluyla maçın adamı oldu. Havada tartışmasız en iyisi idi. Gelen ilk topları kafa ile alarak rakibin atak gücünü felç ederek, bir anlamda rakibe oyun kurdurtmadı.
Kalede Chris Oldfield gene mükemmel bir performans ortaya koydu. Stoper Rama Tavşancıoğlu her zaman olduğu gibi geri dörtlünün cengaveriydi.
İlk golü atan genç Kristian Trajcevski ve Shane Rexhepi’de iyi oynayanların arasındaydı.

Kaptan Nick Hegarty’nin dönüşü ile form grafiğini daha da yükseltecek olan Anadoluspor’a Docerty Kupası, NPL Lig mücadelesi ve FFA Kupasında başarılar diliyoruz.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD *** SHANE REXHEPİ *** RAMA TAVŞANCIOĞLU *** PETAR FRANJİC *** JEREMY WALKER *** DANNY DİXON **(CHARLİE BEVERLEY **) DECLAN HARGREAVES *** KRİSTİAN TRAJCESKİ *** ( DANİEL CLARK **) TOM CAHİLL **** THEO MARKELİS *** CRAİG CARLEY ***

BEST: TOM CAHİLL, CHRİS OLDFİELD, RAMA TAVŞANCIOĞLU, SHANE REXHEPİ, KRİSTİAN TRAJCESKİ