Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR OAKLEİGH CANNONS'U 3-1'LE GEÇTİJun 19, 2016 - 8:32am


NPL Temsilcimiz Anadoluspor, ligde oynadığı 17 hafta maçında sahası olan ABD S tadında Oakleigh Cannons takımını misafir etti. Anadoluspor teknik heyeti, Çarşamba akşamı oynadığı ve 4-0 kazandığı Richmond maçının kadrosunda bazı değişiklikler yaparak, orta sahaya Declan Hargreaves’i, ileri uca Craig Carley’i monte etti.
Karşılaşmaya her iki taraf da temkinli ve kontrollü başladı. Ancak maçın daha 8’nci dakikada rakip takım Oakleigh Cannons sağ kanattan hızlı bir atak geliştirdi. En son çeprazda topla buluşan golcü Dusan Bosjnak, çok sert bir şutla kalecimiz Chris Oldfield’i mağlup etti. 0-1
Yediği erken golden sonra oyun disiplinini ve planını bozmayan Anadoluspor, özellikle Nick Hegarty ve Theo Markelis ile kanatları kullanmaya, pozisyon üretmeye başladı.
Nitekim 17 dakikada Anadoluspor beraberliği yakaladı. Kaptan Nick Hegarty Sağ kanatta yaklaşık kaleye 20 metre mesafede kaleye sert bir şut çıkardı. Rakip takım kalecisi dönen topu mükemmel takip eden Craig Carley çapraz pozisyondan son derece sert vurarak skoru 1-1’e taşıdı.
Beraberliği yakalayan Anadoluspor, orta sahada ilk toplara basarak pozisyon üretmeye galibiyeti kovalamaya başladı. Nitekim 29 dakikada orta sahanın genç yıldızı Kristian Trajceski rakibinden söktüğü topu sert bir şutla Oakleigh Cannons filelerine bıraktı. 2-1
İkinci yarıya önde girmenin rahatlığı ile başlayan takımımız, göze hoş gelen bol paslı, ayağa oynayan, baskılı ve mücadeleci bir futbol ortaya koydu.
Dakikaların 75’i gösterdiği anda kaptan Nick Hegarty sol kanattan rakip ceza alanına sür’atle girdi. Karşısına çıkan Oakleigh Cannons defans elemanlarından zarif çalımlarla sıyrılarak ortaladı. Kaleciyi geçen topa son müdahaleyi maçın golcü ismi Craig Carley yaptı ve maçın sonucunu belirledi. 3-1
Bundan once oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı 3-1 kazanmasını bildi.
MİNİ YORUM
Anadoluspor’da taşlar yerine oturuyor. Ara transferlerin takıma katkı yapacakları artık iyice belli oldu. Başta Craig Carley,Declan Hargreaves ve Charlie Beverley yerlerinin adamları. Defansın orta bölgesine 8 ay süren uzun bir sakatlık sonrasında monte olan kaliteli krampon Petar Franjic, Rama Tavşancıoğlu ile maçı sıfır hata ile bitirdi.
Orta sahada Declan Hargreaves ile genç yıldız Kristian Trajceski maçın yükünü beraberce sırtladılar. Özellikle Declan Hargreaves, kuvvetli, soğukkanlı ve sert futbolu ile dikkati çekti.
Kaptan Nick Hegarty, Çarşamba akşamı oynanan Richmond maçından sonra sahada gene “futbol resitali” Verdi. Gollerde katkısı büyüktü.
75 dakikada Kristian Trajceski’nin sakatlanması ile oyuna dahil olan Queesland kökenli Charlie Beverley, sert fiziği ve mükemmel kullandığı sol ayağı ile adeta “bu yerin tek adamı benim” dedi.
Anadoluspor bu galibiyetle final grubunda mücadele edecek takımlar içine girdi.
Kadro istikrarını yakalayan geniş kadro, hem Docerty Kupası, Hem lig mücadelesi, hem de FFA Kupa maçlarında iyi mücadele edecek gibi görünüyor.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD *** SHANE REXHEPİ**(CHARLİE BEVERLEY **) RAMA TAVŞANCIOĞLU**** PETAR FRANJİC *** JEREMY WALKER*** KRİSTİAN TRAJCESKİ *** (DANİEL CLARK**) NİCK HEGARTY **** THEO MARKELİS *** DECLAN HARGREAVES**** TOM CAHİLL *** CRAİG CARLEY ****

BEST: RAMA TAVŞANCIOĞLU, NİCK HEGARTY, DECLAN HARGREAVES,CRAİG CARLEY