Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR 'BENTLEİGH GREENS'İ' ELİNDEN KAÇIRDI!Jun 11, 2016 - 12:30pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, deplasmanda oynadığı ligin kuvvetli takımlarından Bentleigh Greens'le 1-1 berabere kaldı. Isınma hareketlerinde sakatlanan orta sahanın dinamosu Joseph Franjic, zorunlu olarak yerini Tom Cahill'e bıraktı.
İlk yarının 10 dakikasına kadar daha üstün ve atak olan olan takım Anadoluspor'du. Ancak 12 dakikada rakip takımın en tehlikeli golcü oyuncusu Thurtell, bariz ofsayt durumda yakaladığı pozisyonda golünü atarak takımı adına durumu 1-0 yaptı. Golde bariz ofsaytı görmeyen yan hakemin hatası belki de maçın sonucunu etkiliyecekti.
Yenilen golden sonra bir anda oyun disiplinini ve ritmini kaybeden Anadoluspor geriye yaslanınca rakip takım Bentleigh Greens Anadoluspor'un üstüne gelerek sayısız gol pozisyonları buldu. Ancak kalecimiz Chris Oldfield kalesinde devleşerek bu pozisyonların gol olmasına izin vermedi. Yarının sonlarına doğru toparlanan takımımız, son 10 dakika adeta bambaşka bir ruhla ve heyecanla saldırmaya başladı. Kanatları da iyi kullanan takımımız özellikle taptan Nick Hegarty'nin başlattığı ataklarda oyunu rakip takım ceza sahasına yıktı. Dakikalar 39'u gösterdiği anda ceza sahası içinde topla buluşan ara transferin yıldızı Craig Carley, önce göğsüyle düzelttiği topu önüne alarak mükemmel bir şekilde vurarak beraberliği sağladı. 1-1 İlk yarının sonlarına doğru sakatlanan sol bek Erdeniz Yıldız, yerini Kofi Danning'e bıraktı.
İkinci yarıya da aynı heyecan ve arzu ile başlayan takımımız, oyunun tam hakimi oldu. Yakaladığımız sayısız gol fırsatlarında ya rakip takım kalecisi, ya da defans hattı buna engel olunca mutlak 3 puan alabileceğimiz maçtan sadece 1 puanla yetinmek zorunda kaldık.
Bundan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçı ise tamamen şiddetli yağmua altında oynandı. Sahadan 4-0'lık bir skorla ayrılan taraf ise Anadoluspor 20 yaş altı takımı oldu.
MİNİ YORUM:
İlk yarıda üstünlüğü bir anlamda rakibine kaptıran ve üstüne de bariz ofsayttan yediği golle 1-0 yenik duruma düşen Anadoluspor, ilk yarının son 10'uncu dakikası itibariyle başlattığı yürekli, cesaretli ve üstün oyunu sayesinde maçı domine ederek galibiyeti tamamiyle hak etti diyebiliriz. Orta sahanın dinamosu Joseph Franjic'in oyun başlamadan, sol bek Erdeniz Yıldız'ın ilk yarıda sakatlanması teknik heyetin oyun planını tamamen alt üst ettiyse de yerlerine giren Tom Cahill orta sahada, Kofi Danning ise sağ bekte o kadar güzel oynadılar ki, arkadaşlarının yokluğunu hissettirmediler.
Maçın adamı tartışmasız kalecimiz Chris Oldfield idi. Özellikle ilk yarıda kurtardığı yüzde yüzlük en az 5-6 pozisyon vardı. Rama Tavşancıoğlu ise her zamanki gibi defansın emniyet sübabı idi. Yerinde müdahaleleri ve çabuk kademeye girişi ile defansı toparladı.
Bentleigh Greens karşısında ilk maçını oynayan Western Australya kökenli Declan Hargreaves, mükemmel oyun anlayışı ve orta sahadaki mücadelesi ile uzun yıllar bu takımda oynuyor izleminini gösterdi. Kaptan Nick Hegarty çalşkan, mücadeleci ve güzel oyunu ile öne çıkan isimlerin başında geliyordu. Ara transferin yıldızı şüphesiz ki, Craig Carley idi. Attığı son derece klas golle gene maça imzasını attı.
Maçın sonunda ise bir puan aldığı için sevinen taraf, geçen sezonun şampiyonu, halihazırda lig ikincisi olan Bentleigh Greens, 2 puanı kaçırdığı için üzülen taraf Anadoluspor'du.
ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD **** JEREMY WALKER *** RAMA TAVŞANCIOĞLU **** SHANE REXHEPİ *** ERDENİZ YILDIZ **(KOFİ DANNİNG***) DANNY DİXON**( KRİSTİAN TRAJCESKİ**) NİCK HEGARTY **** DECLAN HARGREAVES *** TOM CAHİLL *** THEO MARKELİS ***( DANİEL CLARK**) CRAİG CARLEY ****
BEST: CHRİS OLDFİELD, RAMA TAVŞANCIOĞLU NİCK HEGARTY, CRAİG CARLEY