Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

'VİCENTE DEL BOSQUE'NUN' KIYMETİNİ BİLEMEDİK !Jun 10, 2016 - 8:50am

Euro 2016'nın favori takımlarından İspanya'nın hocası Vicente Del Bosque'nin bir zamanlar Beşiktaş'ın başında olduğunu hatırlıyor musunuz?
Bizim çok bilmiş spor medyamız tarafından önce " Bu adam antrenör değil, olsa olsa Yeniköy'de kasaplık yapar" dediği için adı "Yeniköy Kasabı'na" çıkan ünlü hoca, topu topu 11 maçlık maceradan sonra zamanın tüpçü başkanı tarafından görevine son verildi.
Kısa süren Beşiktaş serüveninin ardından siyah-beyazlı kulübe dava açan İspanyol teknik adam, 8 milyon avroya yakın tazminat kazandı.
Biz de Beşiktaş olarak bu parayı ağlaya ağlaya ödedik.
Del Bosque, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra 2008'de İspanya Milli Takımı'nın başına geçti ve takımına 2010'da Dünya Kupası, 2012'de de Avrupa Şampiyonası'nı kazandırdı.
Ayrıca İspanyol teknik adam şampiyonlukların yanı sıra 2012'de FIFA tarafından verilen "Dünyada Yılın Teknik Direktörü" ödülünün de sahibi oldu.
Böylesi bir skandal ancak bizim ülkede olur diye düşünüyorum !!
Bu anlamda benden hocaya bu şampiyonada tam destek...