Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR'DA PUAN KAYIPLARI DEVAM EDİYORMay 28, 2016 - 10:06am

NPL’de mücadele eden Anadoluspor, 14 hafta maçını deplasmanda Richmond ile oynadı.
Geçen hafta gene deplasmanda FC Bulleen Lions karşısında hiç bir varlık gösteremeyerek mağlup olan Anadoluspor, Richmond maçına da iyi başlamadı. Özellikle orta alanda oyun kurmakta zorlanan, kanatları olumlu kullanamayan takımımız, maçın ilk çeyrek saatinde rakibine üstünlük sağlayamadı.
Ancak 37 dakikada Tom Cahill ceza sahası içinde yakaladığı topu sert şutla Richmond filelerine bırakınca 1-0 öne geçti.
Attığı golden 5 dakika sonra orta sahada top yapamayan takımımız, rakip takımın ataklarını kesmekte zorlanan Anadoluspor, ceza sahası çizgisine yakın yerde Kokalakis’in golüne engel olamayınca durum 1-1 berabere oldu.
İkinci yarıda Hernan Espindola’nın yerine Kofi Danning’i, Theo Markelis’in yerine de Kym Harris’i alan Anadoluspor, oyunu Richmond sahasına yıkmasına rağmen rakip ceza alanı içinde ciddi oranda tehlikeli olamadı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını ise ev sahibi Richmond 20 yaş grubu 3-1 kazanma başarısını gösterdi.
MİNİ YORUM
Son iki haftada 5 puan bırakan Anadoluspor, oyun kalitesi, mücadele, azim ve istek anlamında sıkıntı yaşamakta. Kalede ve defans kurgusunda istikrar yakalayan takımımız, büyük ümitlerle sol bek mevkiine gelen Shaun Timmins’in uzun süre sakatlanması ile sol bek arayışını genç Erdeniz Yıldız ile çözümledi.
Orta sahada oyun kuran, oyunu okuyan, takımı atağa kaldıran vasıfta 10 numara sorunu yaşanıyor. Kaptan Nick Hegarty tüm kalitesiyle bu alanı çoğunlukla kapatıyor ama yanında rakibe basan, ilk topları alan ve rakibi yıldıran sert bir orta saha oyuncusuna ihtiyaç olduğu kesin. Bir diğer sorunda kanatların etkili çalışmaması olarak gösterilebilir. Sağ kanatta görev alan A lig patentli Kofi Danning ile sol kanatta oynayan Theo Markelis, henüz takımı kurtaran oyuncu kimliğine bürünmediler. İleri uçta oynaması gereken Tom Cahill, vize sorunu nedeniyle daha yeni oynamaya başladı. Onun da maç eksikliğini gidermesi gerekiyor. Alternatifi Kym Harris ise henüz takıma alışmış değil.
Ara transferde alınan oyuncuların, takım uyumunu yakalamada faydalı olacaklarına inanıyorum.
Orta saha için alınan Declan Hargreaves, defansa yönelik savaşçı kişiliği ile Joseph Franjic’le uyumlu bir ikili olacaktır.
Genç yetenek Danny Dixon’un sağ kanatta hızı ve fırsatçılığı ile Kofi Dannıng’e alternatif olacağına inanıyorum.
Tecrübeli ve kaliteli krampon olduğunu bildiğim Craig Carley’in hucüm arkası gölcü vasfı ile Nick Hegarty ile iyi bir uyum yakalayacağına rakip takımlar için tehlike oluşturacağına inanıyorum.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD *** JEREMY WALKER ** RAMA TAVŞANCIOĞLU ** SHANE REXHEPİ ** DANNY CHABANİ * HERNAN ESPİNDOLA *( KOFİ DANNİNG *) KRİSTİAN TRAJCEVSİ *** NİCK HEGARTY ** THEO MARKELİS * (KYM HARRİS*) JOSEPH FRANJİC ** TOM CAHİLL **

BEST:CHRİS OLDFİELD, KRİSTİAN TRAJCESKİ