Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

VALİ ADANADEMİRSPOR'U MALATYA'DAN KOVDU !



May 18, 2016 - 3:33pm

19 Mayıs Perşembe günü deplasmanda Vartaş Elazığspor karşılaşması için Malatya'da kampa giren takımımızın, Malatya Valiliği'nce güvenlik gerekçesi nedeniyle alınan kararla şehirden ayrılması üzerine Başkanımız Sedat Sözlü basın açıklaması yaptı.
Valinin, görev yaptığı şehirde kamp yapan takımın güvenliğini sağlamak zorunda olduğunu söyleyen Başkan Sözlü, "Malatya Valisi Süleyman Kamçı, aldığı bu kararla iki kenti karşı karşıya getirmiş; takım taraftarları arasına nifak tohumu atmıştır. Kabul edilemez bu kararından ötürü Vali Kamçı derhal istifa etmelidir" dedi.
"İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇMELİ"
Kampa gelen bir takımın bile güvenliğini sağlayamayacaklarını beyan eden valiliğin, bu tavrıyla Malatya turizmini de baltalamış olduğunu ifade eden Başkanımız Sedat Sözlü, "Bu kadar olumsuzluğun ardından artık kasıt arıyoruz. Sanırım bu durum Türkiye'de bir ilk. Play-off kadar hayati bir maç öncesi bu ayıp değil mi? Buradan İçişleri Bakanı'na da çağrı yapıyorum: Bu valiyi gözden geçirin. Kritik bir maç öncesi futbolcularımızın moralini ve psikolojisini bozmaya kimsenin hakkı yok. Bu olay sportif skandaldır" diye konuştu.
"MALATYA İLE BİR SORUNUMUZ YOK"
Olayın ardından Alima Yeni Malatyaspor'un Başkanı ile görüştüğünü belirten Sedat Sözlü, "Teknik Direktörümüz Malatya'da kamp yapacaklarını söylediğinde eşimin de Malatyalı olması nedeniyle sevindim. 3-5 kendini bilmezin tavrı asla Malatya'ya ya da Yeni Malatyaspor'a mal edilmemeli. Yeni Malatyaspor'un Başkanı Sayın Adil Gevrek olayın ardından beni aradı ve olayın kendileri ile hiçbir ilgili olmadığını söyledi. Bu nedenle, bu olayın Malatya'da da hoş karşılanmadığını biliyoruz" dedi.
Basın açıklamasına Başkan Sedat Sözlü ile birlikte, 2. Başkan İmam Gazali Hıradağı, Kulübümüzün Hukuk İşleri Sorumlusu Diren Özgül, İdari İşler Sorumlusu Ayhan Deniz ve Amatör Kulüpler Sorumlusu Murat Balak da katıldı. Hukuki açıdan olayı değerlendiren Diren Özgül de, olayın yalnızca sportif skandal değil aynı zamanda hukuki skandal olduğunu vurguladı.
"KIZILAY ÇADIRINDA DA KALSAK, MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Tooplantıda, 19 Mayıs Perşembe günü oynanacak Vartaş Elazığspor-Adana Demirspor karşılaşmasının hakem seçimine de değinen Başkan Sözlü, "Elazığspor karşılaşmamızı yönetecek hakem Barış Şimşek, Trabzon bölgesinden. Elazığspor'un Teknik Direktörü Ogün Temizkanoğlu da Trabzonsporlu. Bu kadar hassas bir süreçte MHK nasıl böyle bir hata yapar? Belli ki bu olumsuzluklar devam edecek. Final için Konya'ya gittiğimiz zaman yine sorunlar yaşarsak; Türk Kızılayı çadırında kamp yapacağız; yine de mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz" diye ifade etti.

Ülkeye bak... Vali Adana Demirspor'u Malatya'dan kovdu!
Malatya Valiliği Adana Demirspor’un play-off oynayacağı Elazığspor maçı öncesi kamp programını güvenlik gerekçesiyle iptal etti. Adana kafilesi daha sonra valilik tarafından şehirden çıkartıldı.
Süper Lig'e yükselme Play-Off müsabakalarının ilkini Elazığspor ile ile oynayacak Adana Demirspor, Malatya’da girdiği kamp iptal edildi daha sonra valilik Mavi - Beyazlıların şehri terk etmesini istedi.
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Adana Demirspor'un kovulması hakkında açıklama
Adana Demirpor’un yaptığı açıklama:
‘’Play-off öncesi 16 Mayıs Pazartesi günü Malatya'da kampa giren takımımıza, Malatya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu'nun güvenlik gerekçesi ile engel oldu. Takımımızın antrenman organizasyonlarını gerçekleştirmesine engel olan karar, kamp başlangıcından bir gün sonra yani 17 Mayıs 13.30'da çıktı. Alima Yeni Malatyaspor ile Adana Demirspor arasındaki gerginlikten dem vuran kararda, takımımızdan şehri terk etmeleri istendi. Malatya Valiliği'nin bu kararı üzerine takımımız bugün Malatya'dan ayrılıp, Elazığ'a gidecek.

Malatya İl Spor Güvenlik Kurulu Kararı'nın tam metninde;
"TFF 2015-2016 sezonunda PTT 1. ligde Elazığ Atatürk Stadyumu'nda 19.05.2016 günü saat 21.30'da oynanacak olan Vartaş Elazığspor-Adana Demirspor play-off müsabakası için 16.05.2016 günü ilimize intikal ederek Hilton Otel'de konaklayan Adana Demirspor takım kafilesinin, 17.05.2016 günü 17.30 sıralarında ve 18.05.2016 günü saat 17.00 sıralarında Alima Yeni Malatyaspor takımı antrenman tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanan antrenman organizasyonlarının, Alima Yeni Malatyaspor takım taraftarı ile Adana Demirspor takım taraftarları arasındaki rekabet, 2015-2016 sezonunun ilk yarısında ilimizde, ikinci yarısında Adana ilinde meydana gelen olaylar ve her iki takım taraftar gruplarının sosyal medya üzerinden karşılıklı olarak şiddet içeren atışmalarının birlikte değerlendirilmesi neticesinde güvenlik gerekçesi ile ilimizde yapılmamasının tavsiye niteliğinde kararına; toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.
MALATYASPOR TARAFTAR DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA
Adana Demirspor kafilesinin Elazığ’a doğru yola çıkmasının ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Soysal, “Adana Demir takımının Malatya’da konaklamaması ve Yeni Malatyaspor tesislerinin kullanılmamasıyla ilgili zaten dün düşüncelerimizi dile getirmiştik. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için sağduyulu bir karar alan İl Spor Güvenlik Kurulu’muza ve bu süreçte tek yumruk olan büyük Malatyaspor taraftarına teşekkür ediyorum” dedi.

Dersimspor’dan Demirspor’a destek

Basina Ve Kamuoyuna
Bugun Adana Demirsporun Malatya Ilinde Yaptigi Kampin Malatya Valiligince Guvenlik Gerekce Gösterilerek Yasaklandigi Ve Adana Demirsporun Sehirden Cikarildigini Uzuntu Ile Ögrenmis Bulunmaktayiz.
Futbola Siyaseti Ve Irkciligi Koyarak Futbolu Katletmeye Calisan Zihniyetleri Nefretle Kiniyor Ve Adana Demirsporun Yaninda Oldugumuzu Ve Herturlu Destegi Verecegimizi Belirtmek Istiyoruz.
Demirspor Kafilesini Ve Taraftarlarini Dersimde Agirlamaktan Buyuk Onur Ve Gurur Duyariz.
Tekrardan Buyuk Adana Demirspor Kafilesine Gecmis Olsun Dileklerimizi Iletiyor Ve Haksizlik Karsisinda Yaninizda Oldugumuzu Belirtmek Istiyoruz.

Hüseyin Sözlü : Malatya Valisi İstifa etsin

Adana Demirspor takımını güvenliğinizi sağlayamayız gerekçesiyle şehirden çıkaran Malatya Valiliğine sert yanıt Başkan Sözlü’den geldi.
Malatya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu, PTT 1. Lig play-off maçları için Malatya’da kampa giren Adana Demirspor’un, antrenmanlarını ‘güvenlik gerekçesi’ ile başka kentte yapmasına karar verdi.
Karar sonrası Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Malatya Valisini istifaya davet etti.
Sözlü “Valiliğini yaptığı İl de konuk takım Adana demirspor’a güvenliğinizi sağlayamayız diyen Malatya Valisi istifa etsin” dedi


"Hiçbir şey Süper Lig'e çıkmamıza engel olamaz"

Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan yaptığı açıklamada Adana Demirspor'a Malatya'da yapılanları eleştirdi.
Kendi Twitter adresinden açıklama yapan Aydın Uslupehlivan, "Hiçbir şey Adana Demirsporumuzun Süper Lig'e çıkmasına engel olamaz. Malatya Valisi'ni tutumundan dolayı kınıyorum." ifadelerini kullandı.
Daha sonra Adana Demirspor Logosunu paylaşan Uslupehlivan, "Bekle bizi Süper Lig" şeklinde tweet attı.