Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR HEİDELBERG'İ DİZE GETİRDİ 3-2May 1, 2016 - 12:44am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 10 hafta karşılaşmasını sahası olan ABD Stadında coşkulu ve kalabalık bir seyirci kitlesi önünde ligin en kuvvetli takımlarından Heidelberg United ile yaptı.
Maçı Shane Rexhepi, Kym Harris ve Daniel Clark'ın golleriyle 3-2 kazanan Anadoluspor puanını 16'ya çıkarttı ve lig sıralamasında 5'nciliğe yükseldi.
Maçın daha 2'nci dakikasınde rakip takım Heidelberg United sol kanattan geldi.
Yapılan ortada defans vekalecimiz aynı anda konsantresini kaybedince araya giren Kaine Sheppard takımını 1-0 öne geçirdi.
Ancak golden sonra 15 dakika organize ve baskılı oyunun sürdüren rakip takım, kalemizde ciddi oranda tehlike yaratmaya muaffak olamadı.
İlk yarının ortalarında toparlanan, kendine gelen Anadoluspor sağ ve sol kanatları etkili kullanmaya başlayarak tehlikeli olmaya başladı. Nitekim beklanen gol 44'ncü dakikada geldi.
Sağ kanattan akan Kym Harris çapraz pozisyonda sert vurdu. Heidelberg United defansının dokunamadığı topa son anda uzanarak ayak koyan Shane Rexhepi , takımını mağlubiyetten beraberliğe taşıdı. 1-1.
Bu sonuç aynı zamanda ilk yarının sonucunu teşkil etti.
İkinci yarıya arzulu ve atak başlayan Anadoluspor, rüzgar avantajının da arkasına alarak rakip kaleye yüklenmeye başladı.
61 dakikada maçın başarılı isimlerinden kaptan Nick Hegarty sağ kanattan mükemmel bir orta attı.
Kaleciyi geçen topa son anda başarılı ve son derece gayretli Kym Harris, ayak koyarak Anadoluspor'u 2-1 öne geçiren golü attı. 2-1
İyice geriye yaslanan ve atakları kendi yarı alanında kabul eden Heidelberg United takımı 77 dakikada bir fırsat yakaladı.
Sağ kanattan başlayan atakta ceza alanı içinde demarke pozisyonda bulunan Kaine Sheppard, yakaladığı topu Chris Oldfield'in uzanamayacağı köşeye bırakarak skoru 2-2'ye getirdi.
Bir anda beraberliği yakalayan rakip takım kalemize gelmeye ve maçı koparmaya çalıştıysa da, 88 dakikada Daniel Clark sol kanattan Nick Hegarty'nin ortasına mükemmel bir kafa vurarak rakip takım kalecisi Chris Theodoridis'i mağlup ederek maçın sonucunu tayin etti 3-2

Maçtan önce oynanan 20 yaş grubu maçını ise rakip takım Heidelberg United 20 yaş grubu 5-2 kazandı.

YORUM

Geçtiğimiz hafta Green Gully maçında hiç de haketmediğimiz bir mağlubiyet alan takımımız, hafta içi iyi çalışarak ve bu önemli maça konsantre olarak karşılaşmaya çıktı.
İlk dakikada yenen gol takımda moralleri geçici olarak yıktıysa da, çabuk toparlanan futbolcularımız, kuvvetli rakibi karşısında dirençli bir oyun ortaya koyarak maçı almasını bildi. Haftalardır kötü performansını sürdüren South Avustralya patentli Kym Harris maçın tümünde gösterdiği olağanüstü performans ve attığı golle maçın adamı olmayı haketmiştir. Geride Rama Tavşancıoğlu başarılı oyunlarından birisini daha ortaya koyarak klas ve kalitesini ortaya koynasını bildi. Kaptan Nick Hegarty takımın beyni ve organizatörü olarak başrole çıktı.
Son iki goldeki asistleri çok güzeldi.
İkinci yarıda oyuna giren Daniel Clark attığı gol ve gösterdiği form ile ben bu takımın vazgeçilmeziyim dedi.
Joseph Franjic gene orta sahanın dinamosuydu.
Çok koştu, oyun bozdu, hava toplarını aldı, topa kafa soktu, yüreği ile oynadı.
Bu önemli maçı geçen Anadoluspor finaller yolunda hem 3 puan aldı, hem de Heidelberg United gibi bir takımı yenerek VPL Camiasında sükse yaptı.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD *** JEREMY WALKER *** ( DANNY CHABAANİ**) RAMA TAVŞANCIOĞLU **** SHANE REXHEPİ *** ERDENİZ YILDIZ *** THEO MARKELİS *** NİCK HEGARTY **** HERNAN ESPİNDOLA **( STEVE CUDRİG**) JOSEPH FRANJIC **** KYM HARRİS **** KOFİ DANNİNG ** ( DANİEL CLARK***)

HAFTANIN KARE ASI : RAMA TAVŞANCIOĞLU, NİCK HEGARTY, KYM HARRİS, JOSEPH FRANJİC