Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR FFA KUPASINDA TAM YOL !Apr 21, 2016 - 1:36am

FFA Kupası 5 ayak maçını deplasmanda Dandenong Thunder ile oynayan Anadoluspor, sahadan 3-1 galip ayrılarak rakibini kupanın dışında bıraktı.
Daha oyunun 6 dakikasında kornerden gelen ortaya mükemmel yükselen Shane Rexhepi, kafa ile takımını 1-0 öne geçiren golü Dandenong Thunder ağlarına bıraktı.
40 dakikada ise sağ kanattan yapılan bir ortaya son olarak uzanan Joseph Franjic takımını 2-0 öne geçiren golü attı. 2-0
Golden sonra ani kontra atağa geçen ev sahibi takım Dandenong Thunder ceza alanı içinde bir penaltı kazandı. Atışı kaptanları Veton Kocari yaptı ve skoru 2-1 taşıdı.
İkinci yarıda Jeremi Walker'ın yerine Danny Chabaani oyuna dahil oldu.
Orta sahaya hakim olan takımımız, sahayı çok olumlu parselleyerek oyunun hakimi oldu ve rakibini kendi yarı sahasına hapsederek hataya zorladı.
İlerleyen dakikalarda antrenör Louie Acevski, kalan iki oyuncu değişikliği hamlesini yaptı ve Kym Harris'in yerlne Jonas Markovski'yi, Joseph Franjic'in yerine de Hernan Aspindola'yı oyuna dahil etti.
Tap yaparak çıkmakta zorlanan Dandenong Thunder, orta sahadan başlayan organize Anadoluspor atağını önleyemedi.. Kofi Danning, Hernan Espindola ve Kristian Trajceski'nin ortaklaşa geliştirdiği atakta ceza alanı içinde en son buluşan genç yıldız Kristian Trajceski, ileri çıkan Dandenong Thunder kalecisinin yanından topu filelerle buluşturarak maçın skorunu belirledi. 3-1

YORUM
Deplasmanda oynanacak olan Dandenong Thunder maçının son derece zor geçeceği Anadoluspor teknik heyeti dahil olmak üzere tüm futbol otoriteleri tarafından söyleniyordu. Hafta içi Yapılan idmanda antrenör Louie Acevski ve yardımcıları hep bu hususu öne tutarak yakımı motive ettiler.
Maçın başında bulunan erken gol, takımı bir nebze olsun rahatlattıysa da, ilk yarıda kalesinde tehlikeli pozisyonlar gördü.
İkinci yarıda orta sahada mükemmel organize olan Anadoluspor, kaptan Nick Hegarty'nin takımı adeta bir maestro gibi yönetmesi ile oyunu rakip ceza alanına yıkarak maçın kesin hakimi oldu.
Kanatları Theo Markelis ve Kofi Danning ile çok olumlu kullanan Anadoluspor defansta Rama Tavşancıoğlu'nun patronluğunda kalesini sağlama aldı.
Bu arada ikinci maçına çıkan Erdeniz Yıldız hata yapmadan, son derece soğukkanlı bir oyun çıkardı.
Özellikle ikinci yarıda ataklara katılan Erdeniz Yıldız'ın Theo Markelis ile müthiş uyum içerisinde olduğu gözlendi.
Üçüncü golün sahibi orta sahanın çalışkan ismi Kristian Trajceski idi.
Attığı golde klasını konuşturan genç Kristian Trajceski, Erdeniz Yıldız ile beraber takımın yıldızları olarak parladılar.


ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD*** JEREMY WALKER***(DANNY CHABAANİ**) RAMA TAVŞANCIOĞLU **** SHANE REXHEPİ *** ERDENİZ YILDIZ **** KOFİ DANNİNG *** THEO MARKELİS *** NİCK HEGARTY **** JOSEPH FRANJİC ****( HERNAN ESPİNDOLA**) KYM HARRİS ** (JONAS MARKOVSKİ**) KRİSTİAN TRAJCESKİ ****

BEST: NİCK HEGARTY, RAMA TAVŞANCIOĞLU, ERDENİZ YILDIZ, KRİSTİAN TRAJCESKİ ve JOSEPH FRANJİC