Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CITY 'A LİGDE' MELBOURNE'NUN GURURU OLDUApr 18, 2016 - 10:25am

Avustralya A ligi Eleme grubu maçlarının Melbourne ayağında rakibi Perth Glory ile 17 Nisan Pazar günü AAIM Stadında karşılaşan Melbourne City, yıldız oyuncuları Uruguay asıllı Bruno Fornaroli’nin iki mükemmel golü ile rakibini şampiyona dışına gönderdi.

40 dakikada Aaron Mooy’un korner atışında ceza alanı içinde sırtı kaleye dönük olarak buluşan yıldız hücum oyuncusu Bruno Fornaroli, mükemmel bir rövoşata ile topu Ante Coviç’in koruduğu kaleye gönderdi. Köşeden çatala takılan top Melbourne City’i bu hayati maçta 1-0 öne geçirdi.

76 dakikada Melbourne City’nin kazandığı serbest atışta gene Uruguay asıllı Bruno Fornarolli mükemmel vurarak maçın sonucunu tayin etti.

MİNİ YORUM

Antrenör Van’t Schip Milli takım oyuncusu Ivan Franjic ve Harry Novillo’nun yokluğunda, sağ beke Paulo Retre’yi sol Kanat pozisyonuna da Ben Garuccio’yu alarak maça başladı.
Oyun kurucu Aaron Mooy’la beraber Retre’de mükemmel performans gösterince Perth Glory takımının orta saha direnci tamamen kayboldu.
Bunlara ilave olarak orta alanda Osama Malik ve defansta kaptan Patrick Kisnorbo’nun etkili oyunu göze battı.
Ancak Uruguay asıllı Bruno Fornaroli’nin mükemmel oyunu ve attığı iki harika golü de unutmamamız gerekiyor.