Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR " ERDENİZ YILDIZ" HİKAYESİApr 17, 2016 - 1:50pm

Daha geçtiğimiz sezon Anadoluspor’un 16 yaş altı takımında oynarken şampiyonluğu tatmıştı.
Topa yatkınlığı, son derece soğukkanlı duruşu ve raket gibi kullandığı sol ayağı ile teknik heyetin dikkatlerini çekmiş olan Erdeniz Yıldız, 2016 NPL sezonunda kendini bir anda 20 yaş altı takımında buldu.
Ardından çok değil 3-5 hafta sonra A takımla idmanlara başlayan Erdeniz Yıldız, Pascoe Vale maçında sol bek mevkiinde formasına kavuştu.
“Futbolda dün yoktur, bugün vardır” diyenler haksız sayılmazlar. Kim derdi ki, 17 yaşında bir lise talebesi Victoria Ulusal Premier Ligde ilk onbir başlayacak.
Yıllardır genç Türk çocukları için yazarım, söylerim, “olmaz deme, çalışmana devam et, futbol şansın elbet sana da gülecek” diye.
Anadoluspor sol beki geçen sezonun ve FFA Kupasının yıldızı Shaun Timmins sakatlanacak, alternatifi İvan Pavlak ile yollar ayrılacak, bu mevkiye Erdeniz Yıldız isminde bir genç gelecek ve 90 dakika ortaya koyduğu mükemmel performansla herkesin beğenisini kazanacak.
Burada futbol şansının şüphesiz ki önemi çok büyük. Ancak şurası unutulmamalıdır ki, futbolcunun kalitesi, kaabiliyeti, sahada duruşu ve karakteri çok önemlidir.
İyi ve kaliteli futbolcu her zaman ve her yerde iyidir.
Önemli olan futbolcunun kalitesini göstermesi ve kalıcı olmasıdır.
Bu anlamda temennim, Erdeniz Yıldız kardeşimin, üzerinde taşıdığı bu vasıfları iyi kullanıp Anadoluspor’da uzun yıllar yıldızının parlamasıdır.