Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ALTIN DEĞERİNDE 3 PUANApr 17, 2016 - 12:32am

NPL temsilcimiz Anadoluspor 8 hafta maçında sahası olan ABD Stadında ezeli rakibi Pascoe Vale ile karşılaştı.
Son derece çekişmeli ve heyecanlı geçen ilk yarıda daha atak ve organize olan taraf Anadoluspor'du.
İlk yarısı 0-0 biten karşılaşmanın ikinci yarısında takımımız Anadoluspor, sahaya daha organize yayılmaya başladı.
Sağ kanadı Kofi Danning ile sol kanadı ise Theo Markelis ile çok olumlu kullanan Anadoluspor, orta alanda genç yetenek Kristian Trajceski ve kaptan Nick Hegarty ile oyunu yönlendirmeye ve atakları rakip takımın ceza alanına yıkmaya başladı.
Shaun Timmins'in sakatlanması, İvan Pavlak ile yolların ayrılmasından sonra antrenör Louie Acevski, sol bek mevkiine 20 yaş takımından 17 yaşındaki genç yıldız,
Erdeniz Yıldız'a forma verdi.
İlk Atakım maçına çıkan Erdeniz Yıldız kırk yıldır Anadoluspor'da oynamışcasına mükemmel bir performans ortaya koydu ve teknik ekibin beğenisini kazandı.
Son çeyrek saate girildiğinde orta alandan aldığı topla rakip ceza alanına yönelen Theo Markelis, ceza yayının üstünden çok sert bir şut çıkardı.
Rakip kalecinin bu şuta yapacağı hiçbirsey yoktu ve sadece topu ağlardan çıkarmakla yetindi.
Golden sonra bilenen rakip takım Pascoe Vale oyunu ceza alanımıza yığdıysa da başta kalecimiz Chris Oldfield, Jeremy Walker, Rama Tavşancıoğlu, Shane Rexhepi ve Erdeniz Yıldız'ın mükemmel defans yapmasıyla tüm atakları önlemesini bildi ve maçı Theo Markelis'in attığı golle 1-0 kazanarak, çok kıymetli 3 puanın sahibi oldu.

YORUM

Ardı ardına aldığı iki mağlubiyetten sonra Anadoluspor camiasında bozulan moraller, Pascoe Vale galibiyetiyle düzeldi.

Theo Markelis'in 75 dakikada attığı mükemmel golden sonra oyuncuların kenetlenmesi ve gol sevinci ile soyunma odası kutlamaları bu düzelmenin işareti olarak görülebilir. Özellikle ikinci yarıda ortaya konan mükemmel oyun taraftarların ve özellikle teknik heyetin yüzlerini güldürdü.

Sakatlıkların ve bazı kaliteli oyuncuların gösterdikleri büyük form düşüklüğü takımı olumsuz etkilerken, teknik heyetin bu denli önemli maça son derece tecrübesiz ve genç iki oyuncu olan Kristian Trajcevski ve Erdeniz Yıldız ile başlaması bu gençlere ne denli güvendiğinin göstergesi oldu.

Maçtan sonra görüşlerini aldığımız Louie Acevski " Kristian ve Erdeniz'e ben forma vermedim, onlar tüm hafta idmanlarda gösterdikleri gayret ve performansla formayı benden aldılar ve kendilerine güvenimi boşa çıkarmadılar. Her ikisi de çok iyi oynayarak formalarını hak ettiler" diyerek memnuniyetini belirtti.

Maçta özellikle kaleci Chris Oldfield'in eski günlerine döndüğünü gördük. Kurtardığı gollerle galibiyette büyük payı oldu.
Hele son dakikada çatala giden topa uzanışı ve tokatlayışı futbol adına unutulmayacak pozisyon oldu.

Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını rakip takım 20 yaş altı takımı 1-0 kazandı.


ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD ***** JEREMY WALKER **** RAMA TAVŞANCIOĞLU **** SHANE REXHEPİ **** ERDENİZ YILDIZ **** JOSEPH FRANJİC***( DANNY CHABAANİ ***) NİCK HEGARTY **** THEO MARKELİS **** KOFİ DANNİNG ***KRİSTİAN TRAJCEVSKİ *** (HERNAN ESPİNDOLA **)KYM HARRİS ***(S.MSAHLİ **)

MAÇIN ADAMI: CHRİS OLDFİELD

EN İYİLER: CHRİS OLDFİELD, RAMA TAVŞANCIOĞLU, SHANE REXHEPİ, JEREMY WALKER, ERDENİZ YILDIZ, NİCK HEGARTY, THEO MARKELİS