Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR HAKEM KURBANI !Apr 3, 2016 - 2:00am

NPL lig sıralamasında 10'ar puanlı iki takımın mücadelesinde galip çıkan taraf Sth Melbourne oldu.
İlk yarıda özellikle sağ kanat savunucusu Jeremy Walker ve Kofi Danning ile sağ kanadı çok iyi kullanan Anadoluspor, rakip ceza alanı içinde önemli fırsatlar yakaladıysa da gerek Teo Markelis, gerekse Daniel Clark'ın ayağından en az 3-4 gol pozisyonunu harcadı.
39 dakikada maçın orta hakemi Anadoluspor'un başarılı stoperi Ramazan Tavşancıoğlu'nu gereksiz bir şekilde ikinci sarı karttan oyundan atınca Anadoluspor'un oyun düzeni ve dizilişi değişti.
Daha kırmızı kart şokunu atlatmadan 1 dakika sonra Sth Melbourne takımı ceza ayayının 4-5 gerisinden bir ceza atışı kazandı.
Atışı Matthew Millar kullandı.
Top kale mize yöneldiği anda Anadoluspor kalecisi Chris Oldfield, son derece hatalı bir çıkışla adeta topu kendi kalesine kepçeledi.
Ramazan Tavşancıoğlunun büyük hakem hatası ile oyundan ihraç edilmesi, akabinde Chris Oldfield'in hatalı bir gol yemesi ile takımımız bir anda 1-0 yenik duruma düştü.
İlk yarı bu sonuçla kapandı.
İkinci yarıya iştahlı ve arzulu başlayan takımımız, 10 kişi kalmasına rağmen oyunu rakip ceza alanına yıkarak gol pozisyonları buldu.
63 dakikada ilk golün sahibi Matthew Millar, Shane Rexhepi'nin müdahale edemediği topu kaleci Chris Olfield'in yanından ağlarımızla buluşturunca misafir takım Sth Melbourne 2-0 öne geçmiş oldu.
İki farklı geriye düşen Anadoluspor'lu oyuncular başta kaptanları Nick Hegarty ile oyunu tekrardan kanatlara yığdı.
Nitekim 77 dakikada sol kanatta kazanılan bir ceza atışında yapılan ortaya ceza alanı kalabalığı içinbe mükemmel yükselen Joseph Franjic, kafa ile Sth Melbourne kalecisi Nicola Roganovic'i mağlup ederek skoru 2-1'e taşıdı.
Anadoluspor'un golden sonraki uğraşları başka gol getirmeyince bu önemli maçı sahasında kaybetmiş oldu.
Bu maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını da misafir 20 yaş altı takımı 2-1 kazanma başarısını gösterdi.

MİNİ YORUM:

Ramazan Tavşancıoğlu'nu son derece komik bir kararla ikinci sarı karttan atan maçın hakemi bence oyunun önüne geçti.
Ramazan Tavşancıoğlu'nun ve maçın başlarında sakatlanarak çıkan Shoun Timmins'in yoklukları oyun disiplinini bozdu.
90 dakika boyunca taktir haklarını hep rakip takım Sth Melbourne lehine kullanan hakem, özellikle ilk yarının sonlarına doğru Sth Melbourne'li oyuncunun elle kaleye giden topa müdahale etmesini görmeyerek lehimize oluşan penaltıyı vermedi.
Tribünleri dolduran hem Anadoluspor, hem de Sth Melbourne'li taraftarların kesin penaltı dediği pozisyona devam diyen orta hakemi ve pozisyonu görmemesi imkansız olan çizgi hakeminin iyiniyetli olmasını kabul etmek asla mümkün değil.
Sonuç olarak Anadoluspor bu mağlubiyeti kesinlikle haketmemiştir.
Bu anlamda futbolcuların ortaya koyduğu performansları alkışlıyor, mağlubiyetin önümüzdeki maçlarda telafi edileceğine inanıyoruz.

ANADOLUSPOR:
CHRİS OLDFİELD* JEREMY WALKER *** RAMA TAVŞANCIOĞLU ** SHANE REXHEPİ ** SHAUN TİMMİNS * (İVAN PAVLAK *) JOSEPH FRANJİC *** DANNY CHABAANİ ** ( HERNAN ASPİNDOLA **) THEO MARKELİS ** NİCK HEGARTY *** DANİEL CLARK ** ( KYM HARRİS **) KOFİ DANNİNG **

BEST: JEREMY WALKER, NİCK HEGARTY, JOSEPH FRANJİC