Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

DYSON HEPPELL " BİZ YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIK"Mar 23, 2016 - 9:38pm

Bilindiği üzere Essendon futbol kulübü, 2011-12 Sezonunda yaşadığı doping skandalında suçlu bulundu.
Skandalda adı geçen toplam 34 futbolcusu da adı "Thymosin Beta-4 " olan yasaklı maddeyi kullanmaktan 12 ay müsabakalardan men cezası aldı.
12 ay ceza alarak maçlardan men edilen Essendon futbol kulübü oyuncusu Dyson Heppell medya organlarına konu hakkında verdiği beyanatta kişi olarak Essendon kulübüne karşı büyük haksızlığa maruz kaldığını söyledi.
Happell kendisinin ve diğer yasaklı 34 futbolcunun yanlış bir şey yapmadığını savundu.
Essendon'un 2016 kadrosunda bulunan ve ceza alan 17 futboldudan biri olan Dyson heppell, yasaklanan futbolcuların detaylı konuşamadıklarını ve davalarını İsviçre mahkemesine taşıdıklarını belirtti.
Olaylardan son derece öfkeli olduğunu ve ayrıca büyük utanç duyduğunu dile getiren başarılı orta saha oyuncusu,  ceza aldıklarını ilk duyduğunda inanmak istemediğini, büyük şoka girdiğini ve nasıl davranacağını ve olayları algılamakta zorluk çektiğini söyledi.
Doping ihtiva eden bir ilacı bilerek asla almasının mümkün olmayacağını ifade eden Happell, "Kendimi biliyor ve tanıyorum. Bu kötü olayın içinde olan asla ben değilim. Bildiğim ve emin olduğum tek şey, bizim kulübümüzün verdiği programı uygulamak oldu. Bize yapılan her şeyin kontrol edildiğine ve yasal olduğuna dair elimizde dökümanlar var." diyerek süreç  içerisinde antrenör  James Hird'ün büyük desteğini aldıklarını ve onun gerçek bir dost olduğunu söyledi.
Doping inceleme ve araştırma sistemine karşı olmadıklarını ancak Essendon kulübüne kırgın olduğunu söyleyen Heppell, Cumartesi akşamı oynanacak olan Essendon- Gold Coast maçını izlemenin çok zor ve uzun bir gece olacağını belirtti.
Sözlerini " Şüphe yok ki, her insan hayatının belli bir döneminde kötü süreçten geçer ama ben kendimi iyi hissediyorum ve bu süreci en kısa sürede atlatabileceğime inanıyorum" diyerek bitirdi.