Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR ERDENİZ "YILDIZ" DOĞUYOR !Mar 21, 2016 - 11:47am

Anadoluspor 20 yaş altı takımının son oynadığı Oakleigh Cannons maçında attığı gol ve oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çeken 17 yaşındaki genç yetenek Erdeniz Yıldız, aynı zamanda Penliegh and Essendon Grammar lisesinin takım kaptanı.
Futbola 5 yaşında Fawkner Blues yıldız takımında başladı. 11 yaş grubuna kadar burada futbol öğrenen Erdeniz Yıldız Sporting Whittlesea’da 14 yaşına kadar forma giydi.
14 yaş grubunda Victoria Skillaroos’a seçilen genç yetenek, Anadoluspor’un efsane şampiyon 15 ve 16 yaş grubu takımında hocaları Ufuk Kubilay ile üst üste iki yıl şampiyonluk gördü.
17 yaşında ise Anadoluspor tüm takımlar Teknik Direktörü Dean Hennessey ve 20 yaş altı hocası David Chick’in dikkatini çekerek 20 yaş altı grubuna seçildi.
Sol ayağını adeta raket gibi kullanan ve klasik anlamda sol bek ve defansa yönelik orta saha yani ön libero mevkiinde oynamayı seven Erdeniz Yıldız, halihazırda “year 12” yani lise sonda okuyor.
Derslerinin çok iyi olduğunu söyleyen Erdeniz Yıldız, hedefinde önce NPL’ de sonra da A Liginde futbol oynamak olduğuna dikkat çekti.
Liseyi bitirdikten sonra da hedefinin fizyoterapist olarak çalışmak olduğunu söyleyen genç yetenek, Türkiye’den Galatasaray, A Liginden Melbourne Victory taraftarı .
AFL ile pek ilgilenmese de Carlton’a sempati duyuyor. Sosyal Medya ile arasının iyi olduğunu söylüyor, facebook ve İnstagram’ı kullanıyor.
Arabalara meraklı olup, favori arabasının “Audi R8” olduğunu söyleyen Erdeniz Yıldız, müzik dinlemeyi seviyor, tercih ettiği türün Hip-Hop ve RNB.
Genellikle formal giyimi seviyor, sinemaya gittiğinde de komedi türünü seçiyor. Sevdiği fimlerin başında Step Brothers ve Recep İvedik serisi geliyor.