Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR FFA KUPASINDA TUR ATLADIMar 19, 2016 - 1:52am

NPL temsilcimiz Anadoluspor 18 Mart Cuma akşamı sahası olan ABD Stadında misafir ettiği NPL2 Takımlarından Brunswick City'yi 1-0 yenerek tur atladı.
Maçın ilk yarısına durgun ve isteksiz başlayan Anadoluspor, orta sahada top yapamadığı gibi üçüncü bölgede de yeterince çoğalamayarak rakip ceza alanı içinde etkisiz oldu.
İleri uçta rakip takım stoperleri ile tek başına boğuşmaya çalışan Kym Harris, rakip kalede tek pozisyon dahi bulamadı.
Kanatların da çalışmadığı ilk devrede özellikle büyük ümit bağlanan geçen yılın FFA Kupası yıldızı Theo Markelis son derece hayal kırıklığı yarattı.
Oakleigh Cannons maçının başarılı elemanı Kofi Danning'i de etkisiz hale getiren rakip takım elemanları adeta takımın kolu ve kanadını kırdı.
İkinci yarının hemen başında Kym Harris'in yerine Daniel Clark'ı, Theo Markelis'in yerine de Hernan Espindola'yı sahaya süren Louie Acevski, bir anlamda yaptığı iki önemli hamle ile Anadoluspor'u oyuna dahil etti.
Özellikle Daniel Clark, ileri uç mevkiine getirdiği dinamizm ile dikkat çekerken, Hernan Espindola ise etkili pasları ve rakip ceza alanı önündeki mücadelesi ile takıma katkı sağladı. 
Kaptan Nick hegarty ise ilk yarıdaki suskunluğunu ikinci yarıda sol kanadı son derece etkili kullanarak bozdu.
Oyunun son yarım saatinde oyunu rakip ceza alanına yıkan Anadoluspor,  kanat bindirmeleri ve arka arkaya attığı kornerlerle golü bulacağının sinyallerini verdi.
Ancak ikinci sarı karttan oyun dişı kalan orta sahanın dinamosu Joseph Franjic'in yokluğu takımımızın momentumunu bozmadı.
Nitekim 82'nci dakikada Daniel Visevic'ten aldığı topla Brunswic City  ceza alanına sür'atle giren  Hernan Espindola, karşısına çıkan rakibini zarif bir çalımla ekarte ederek topu kalecinin uzamayacağı yere bıraktı. 1-0
Bir kişi eksik oynayan Anadoluspor, kalan dakikalarda Daniel Clark'ın ayağından yüzde yüz bir gol daha kaçırdı.
Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Anadoluspor rakibi Brunswick City'yi 1-0 yenerek tur atlayan taraf oldu.

Maçın öne çıkan isimleri olarak Jeremy Walker, Daniel Clark, Hernan Espindola'yı sayabiliriz.

ANADOLUSPOR: CHRİS OLDFİELD ** JEREMY WALKER *** RAMA TAVŞANCIOĞLU ** SHANE REXHEPİ ** İVAN PAVLAK ** THEO MARKELİS * (HERNAN ESPİNDOLA ***) JOSEPH FRANJİC ** NİCK HEGARTY ** DANİEL VİSEVİC ** KOFİ DANNİNG ** KYM HARRİS * ( DANİEL CLARK ***)