Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR GALİBİYETLE BAŞLADIFeb 21, 2016 - 1:48am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 2016 sezonunun ilk maçında sahası olan ABD Stadında ağırladığı rakibi Richmond SC 1953'ü 3-0 yenerek sezona iyi bir başlangıç yaptı.
İlk yarıda daha kuvvetli rüzgara karşı güzel bir futbol sergileyen takımımız, eline geçirdiği fırsatlardan yararlanamayında ilk yarının sonucu 0-0 olarak neticelendi.
Gene ilk yarıda orta sahanın başarılı ismi Daniel Visevic, rakibiyle girdiği ikili mücadelede yerde kaldı ve omuzundan sakatlanarak oyun dışında kaldı.
Zorunlu olan bu değişiklikte kaptan Nick Hegarty orta sahaya, Viseviç'in yerine giten Theo Markelis ise sol kanada geçti.
İkinci yarıya rüzgarı da arkasına alan Anadoluspor, özellikle kanatları Kofi Danning ve Theo Markelis'le çok olumlu kullanınca rakip kalede büyük tehlikeler yaratmaya başladı.
Nitekim 51 dakikada kornerden gelen topta rakip ceza alanına yığılan takımımız Shaun Timmins'in kafa vuruşu ile 1-0 öne geçti.
Bu kez sahanın başarılı isimlerinden Theo Markelis 59'ncu dakikada ceza yayının üstünde aldığı topu mükemmel vurarak rakip kalecinin sağından kaleyi gördü ve skoru 2-0'a taşıdı.
71 dakikada bu kez sol kanattan Theo Markelis ile ver kaça giren orta sahanın dinamosu Hernan Aspindola, süratle ceza sahasına daldı.
Önüne çıkan rakibinden mükemmel bir çalımla sıyrılarak önünü açmayı başardı ve son derce sert vurarak topu 3'ncü kez Richmond fileleriyle buluşturdu.
Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Anadoluspor sahadan 3-0 galip ayrılma başarısını gösterdi.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını ise rakip takım Richmond 3-2 kazandı.

MİNİ YORUM
Oynanan ligin seviyesi ne olursa olsun, lige galibiyetle başlamanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Bir de bu galibiyet farklı olunca tadından yenmiyor.
Anadoluspor'un bu maça ideale yakın bir onbirle çıktığını söyleyebilirim. Lisans işlemleri henüz tamamlanamayan santrafor Tom Cahill'in katılımı ile kadronun tam olacağını söyleyebilirim.
Anadoluspopr'un bu sezon ciddi oranda derinliği olan alternatiflii bir kadroya sahip olması ilerleyen haftalar için avantaj olacaktır.
Jeremy Walker'in arkasında Danny Chaabani'yi, defans göbeğinde oynayan Ramazan ile Shane Rexhepi'nin arkasında Steven Cudrig ve Petar Franjic'i, Shaun Timmins'in alternatifinin ise İvan Pavlak'ın olduğunu hatırlatmak isterim.
Orta sahada Daniel Visevic, Theo Markelis, Kristian Trajeski, Daniel Clark, İleri uçta da Sam Beninato, S.Msahli, Kym Harris ve ilerideki aylarda Jon McShane'nin kadro derinliğine yardım edeceğine eminim.
Ancak eski ve yeni futbolcuların uyum sürecinin daha 5-6 hafta süreceğine inanıyorum. Bu süre zarfında takım ne kadar az hasar görürse o kadar iyi olur diye düşünüyorum.
Bir diğer önemli hususun da tecrübeli futbolcular olarak başta kaptan Nick Hegarty, Ramazan Tavşancıoğlu ve Shane Rexhepi'ye büyük görev düşüyor.
İleride futbolun gereği olabilecek kayıplarda genç futbolcuları toparlamak, yaralarını sarmak, öz güvenlerini kaybetmemelerini sağlamak onların görevi olacak.

ANADOLUSPOR:
CHRİS OLDFİELD*** JEREMY WALKER *** RAMAZAN TAVŞANCIOĞLU *** SHANE REXHEPİ *** SHAUN TİMMİNS **** JOSEPH FRANJİC **** DANİEL VİSEVİC ** (THEO MARKELİS***) HERNAN ASPİNDOLA **** NİCK HEGARTY **** S.MSAHLİ ***(KYM HARRİS**) KOFİ DANNİNG ***

BEST: NİCK HEGARTY, SHAUN TİMMİNS, HERNAN ESPİNDOLA, JOSEPH FRANJİC