Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ERSAN'IN YERİNE 2 STOPER ARANIYORJan 20, 2016 - 12:09pm

Futbolda defansın orta göbeği aslında son derece önemli bir mevkiidir.
Genelde göbekte tandem oynayan defans oyuncularından beklenen, arkalarına adam kaçırmamak, rakip forvetlerle kucak kucağa oynayıp onların gol atmalarını önlemektir.
İdeal ikililer ise genelde farklı özelliklere sahiptir. Birisi topla daha sakin olup topu oyuna daha olumlu sokarken, diğeri kademeye daha çabuk girer, krampona kafa sokar, rakip santrafor ile göğüs göğüse boğuşarak onu oyundan düşürür.
İşte bizim çocuğumuz Ersan Gülüm ikinci stoper tipinden. Öncelikle sol ayak olması en büyük avantajı. Hava toplarında ilk müdahaleyi yaparak defansı önce rahatlatır, adamını asla bırakmaz maç boyu onu rahatsız eder, adeta hayatından bezdirir.
Dikkat edilirse maç bitiminde üstü başı perişan, saçı başı dağınık, ayakları yara bere içinde soluk soluğa kalır. 
Her futbolcu gibi o da  hata yapar ama bir sonraki pozisyonda yaptığı kritik müdahale ile hatasını affettirir. 
Benim de Atatürk Olimpiyat Stadında izlediğim Moskova maçında sakatlandıktan sonra oynamadığı 3 hafta takımda adeta stoper krizi doğmuş, değeri daha çok anlaşılmıştı.
Bu anlamda SHANGHAI Shenhua’nın Ersan Gülüm için yaptığı transfer teklifi şu anda yönetimin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi.
Çin kulübü, milli stoper için Kartal’a 4.5 milyon Euro bonservis bedeli, Ersan’a da yıllık 3 milyon Euro garanti ücret önerdi.
Edinilen bilgilere göre Siyah-beyazlılar aslında Ersan’ı işte bu özelliklerinden dolayı bırakmak istemiyor.
Fakat 28 yaşındaki oyuncu her ne kadar ayrılmak için yönetime baskı yapmasa da böyle bir teklifi bulmuşken eline gelen fırsatı da doğal olarak kaçırmak istemiyor.
BEŞİKTAŞ’TAN bu sezon yıllık 1.2 milyon Euro garanti ücret alan Ersan’a Çin’den gelen teklif bunun 2.5 katı kadar fazla.
Tecrübeli oyuncu, yönetimle yaptığı görüşmede “Eğer izin verirseniz giderim” dediği basında yazılıp çiziliyor. 
Siyah-beyazlılar da oyuncuya anlayış göstermek istiyor fakat Ersan’ın satışına teknik heyet ancak yerine iki stoper alınması şartıyla onay veriyor.
Bu nedenle yönetim şu anda İtalya ve İspanya’da savunmanın ortasında en az Ersan kalitesinde 2 futbolcu arıyor.
Bulabilecekler mi, bilemiyorum.
Bu konuda ikilem içindeyim. Gönlüm Beşiktaş'ta kalsın istiyor, mantığım ise eline geçen bu fırsatı kullanmalı diyor.
Bakalım bekleyip göreceğiz.