Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BEŞİKTAŞ - MERSİN İDMANYURDU MAÇI TATİL EDİLDİJan 18, 2016 - 5:42am

Başakşehir'deki 18. hafta mücadelesi olan Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu maçı kar yağışı nedeniyle 6. dakikada ileri bir tarihe tatil edildi
Yaklaşık 2 saattir süren yoğun kar yağışı sebebiyle saha çizgilerinin kapandığı görülürken, ekipler de maç saatine kadar çizgileri temizlemek için yoğun çaba sarf etti.
İstanbul Valiliği şehirde kar fırtınası uyarısı yaparken, maçın oynanacağı Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda kar yağışı şiddetini iyice arttırınca maçın iptali gündeme geldi ancak müsabaka planlanan saatinde başladı.
METE KALKAVAN 6. DAKİKADA TATİL ETTİ
Maçın hakemi Mete Kalkavan maçın başlamasından 6 dakika sonra oyunu durdurdu.
Saha kenarına gelen Kalkavan takım kaptanlarıyla görüştükten sonra karşılaşmayı tehir etti.
Federasyon kurallarına göre tatil edilen müsabakalar oyunun durduğu dakikadan irtibaren ertesi gün kaldığı yerden oynanmaya devam ediyor.
Ancak yarın yurt genelinde beklenen kar fırtınası nedeniyle bu maçın şubat ayından önce oynanması zor gözüküyor.
Gözlemciden canlı yayında açıklama
TFF talimatlarına göre hava şartlarından dolayı oynanamayan mücadeleler 24 saat sonrasına erteleniyor. Fakat İstanbul'da yarın da hava şartlarının daha kötü olması beklendiği için mücadele ileri bir tarihe ertelendi. Lig Tv canlı yayınında sıcağı sıcağına konuşan TFF gözlemcisi, "Yarın hava koşulları daha kötü olacağı için maç daha ileri bir tarihe ertelenecek." açıklamasını yaptı.