Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

KÜLTÜR/SANAT

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

35 YIL ÖNCESİNİN 'STAR WARS' LEZZETİNİ YAKALADIMDec 20, 2015 - 7:38pm

Dünyada ilk kez 1977 yılında vizyona giren ancak Türkiye'ye 1980 yılında izleyebildiğim Star Wars filmleri benim için her zaman çok özel olmuştur.
Luke Skywalker'i, Prenses Leila'yı, Robot C-3PO ve R2'yu Haan Solo ve yamağı Chewbacca'yı ve en çok da Jedi hocası Yoda'yı seven bir Yıldız Savaşları hayranıyım.
Bu hafta yeni vizyona giren Star Wars 7. " The Force Awakens "  bölümüne gitmeden önce, George Lucas'ı bir sinema dahisi yapan ilk bölümündeki hafızama kazınan büyülü atmosferi yakalayacağımı bilemiyordum. Neyse ki filmin yeni yönetmeni JJ Abrams bu endişemi  ilk dakikalarda silmeyi başardı.
Film öyle bir atmosferde başlıyor ki tamam diyorsunuz, Star Wars büyüsünün  içerisindeyiz. Çölün sıcaklığı, Uzay Gemisi eskileri, başka galeksiden gelen yaratıklar, yere paralel uçan taşıtlar ve özel kıyafetler sizi o mekana ve zamana götürüyor.
Aslında şu ana kadar  7 bölüm çekilen Star Wars yani Yıldız Savaşları filmlerinin  bölümlerini sıraya koymak gibi hususlarla kafamı hiç yormadım.
Her izlediğim bölümü hem görsel olarak hem de sinematik olarak izlemeye çalıştım ve her anından zevk aldım.
İyi ve kötü karakterleri zaten yakalıyor, kimilerini kalbinize yerleştiriyor, kimilerini ise layık oldukları karanlıklara gönderiyorsunuz.
Son bölümde oluşturulan set ve kostümler gözü hiç yormuyor.
Kullanılan son bilgisayar teknolojisi ve hileri abartıdan uzak sadelikte kotarılmış.
Star Wars filmlerinde iyiliğin karanlık tarafını seçen kötü karakterler her zaman etkileyici olmuştur.
Özellikle siyah pelerini ve hafızalardan silinmeyen ses tonu  ile "Darth Vader" sinema dünyasının en tanınan kötü karakterleri arasında ilk üçte yer alır.
Sonuç olarak benim gibi Star Wars tutkunlarının  kaçırmaması gereken, normal sinema izleyicisinin de mutlaka şans vermesi gereken bir film.
Her şeyden önce film olarak çok başarılı.