Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

"ERSAN BU TAKIMIN ÖNEMLİ VE VAZGEÇİLMEZ BİR OYUNCUSUDUR"Nov 30, 2015 - 8:37pm

Beşiktaş'ın çıplak gözle izlediğim son maçından bir Beşiktaşlı olarak son derece üzgün ve kırgın ayrıldığımı söylemeliyim.
Maçtan sonra açıklanan istatistiklere göre Beşiktaş'ın bu maçı 2-0 kaybetmesi belki acaip görünebilir ama maçı izleyen bir futbol tutkunu olarak Akhisar takımının  tüm "istatistiklere inat" maçı hak ettiğine inanıyorum.
Süper Ligin en çok orta atılan maçında ( 66 orta) Akhisar defansı göbeğinde oynayan Douglao ve Caner  tüm topları çıkıp çıkıp aldılar ve Beşiktaş forvetlerine yürekleri hoplatan 
en ufak bir pozisyon vermediler.
Ön libero oyanayan Merter ise hayatının topunu oynadı.
Beşiktaş'ın başlayan ataklarının çoğunu daha olgunlaşmadan önledi. 
Bu arada kaleci Lukac kalesini kaparken bizim Tolga ise maç boyu gelen iki şutu içeri alarak zor olanı başardı.
Sakatlanan Ersan Gülüm'ün yerine forma giyen Dusco Tosic ise aynen devlet memuru zihniyetiyle son derece silik bir top oynadı.
Toplara lütfen ayağını uzatan, kademe ve çabukluk anlayışı ile Beşiktaş'ın stoperi olmadığını bir kez daha gösterdi.
Benim bulunduğum Doğu üst tribününde Akhisar maçı sonrası bizim çocuğumuz Ersan Gülüm'ü arayanlar çoğunluktaydı.
Her defans hatasından sonra " Ersan olsa şimdi adamı bitirmişti, Ersan bu topa kafayı çakardı, Ersan ilk golde aradan kaçan kaptan Güray'ı ne yapar eder bir şekilde önlerdi"  diyenleri kendi kulaklarımla duydum.
Ertesi gün gazeteleri okuduğumda da yorumlarda aşağı yukarı aynı şeyley yazılmıştı.
Spor yazarı, lig tv muhabiri Ömer Güvenç'in yazdığı son yazısında  aynen şunları yazmış." Ersan'a sallayanlara, atıp tutanlara dünkü maçı bir daha izlemelerini tavsiye ederim. Ersan bu takımın önemli ve vazgeçilmez bir oyuncusudur."

Doğru söze ne denir?