Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

GALATASARAY HAMZAOĞLU İLE YOLLARINI AYIRDINov 19, 2015 - 8:50am

Galatasaray'da şok gelişme... Sarı kırmızılı kulüp, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdı. Sürpriz ayrılığın ilk şoku atlatıldıktan sonra ise arka planda kalan nedenler ortaya çıkmaya başladı. Yönetimle ile Hamzaoğlu arasındaki iplerin gerilmesine genç teknik adamın dün basın mensuplarına yaptığı transfer açıklamaları neden oldu.

Geçtiğimiz sezonu lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa ile kapatan Galatasaray'da, Hamza Hamzaoğlu dönemi sona erdi.

Hamzaoğlu gitti sosyal medya yıkıldı
Sarı kırmızılı kulüpten yapılan resmi açıklamada şu satırlara yer verildi;
"Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Hamza Hamzaoğlu’nun sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat çerçevesinde sona erdirilmiştir. Hocamıza bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz."

İŞTE AYRILIĞIN SEBEPLERİ...
Galatasaray'da yaşanan şok ayrılığın temelinde Hamza Hamzaoğlu'nun dünkü antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamalar yer alıyor. Hamzaoğlu'nun dün özellikle transfer konusunda yaptığı sivri açıklamaları değerlendiren yöneticiler, başarılı teknik adamı bugün akşam saatlerinde Türk Telekom Arena'ya toplantıya çağırdılar.

G.Saray tarihine geçmişti!
Sarı kırmızılı yöneticiler bu toplantıda Hamzaoğlu'na, Umut Bulut ve Niasse ile ilgili sözlerinden duydukları rahatsızlığı dile getirip, "Umut Bulut'un sözleşmesi otomatikman uzamasa dahi ben sözleşmesini uzatacaktım' sözlerinizi doğru bulmadık. Bunlar teknik adamın değil yönetimin vereceği kararlar" siteminde bulundular.

Hamzaoğlu: Vurup duruyorsunuz çocuğa!
Ancak Hamzaoğlu sözlerinin arkasında olduğunu ifade edince ipler koptu. Yöneticiler Hamzaoğlu'na 'Bu durumda sizinle çalışmaya devam edemeyiz' karşılığını verdi. Hamza Hamzaoğlu yine geri adım atmayınca görevine son verildiği bildirildi.

Daha sonra yapılan açıklamada ise sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği duyurusu yapıldı.

TRANSFER KONUSUNDA DA GÖRÜŞ AYRILIKLARI VARDI
Diğer taraftan Galatasaray yönetimi ile Hamza Hamzaoğlu arasında transfer konusunda görüş ayrılıkları yaşandığı da uzun süredir biliniyordu. Yönetim kurulu forvet bölgesi için ceza sahası içinde etkili ve gol yüzdesi yüksek bir oyuncu arayışına girerken, Hamzaoğlu dün yaptığı açıklamalarda, Umut Bulut tarzında, İzlandalı Sigthorrsson gibi iri yapılı ve hava toplarında etkili bir futbolcu alınmasını istiyordu.